Zosia już wyprawkę skompletowała. Wspólnie z naszą pomocą i dzięki dobrej radzie ekspertów, udało jej się przygotować na przyjście maluszka. Dziś pokażemy Wam co Zosia wybrała w temacie higieny i pielęgnacji maleństwa z mamissima.pl.

Kąpiele to jedne z najbardziej magicznych chwili w pierwszych dniach macierzyństwa. Budują codzienne rytuały, nadają naszej nowej rzeczywistości tak bardzo potrzebny rytm. To także moment kiedy faktycznie tatusiowe mogą się aktywnie zaangażować w opiekę nad dzieckiem. Warto być dobrze przygotowanym do tych pielęgnacyjnych czynności.

Przede wszystkim dobre ręczniki dla dzieci. To jedna z najważniejszych inwestycji przy kompletowaniu tekstylnej części wyprawki. Wystarczą dwa lub trzy, ale muszą być właściwego rozmiaru i możliwie jak najbardziej chłonne. Według nas niezbędny jest kaptur, który chroni główkę przed wyziębieniem i ułatwia zarzucenie ręcznika na mokre ciało, kiedy trzymamy je w ramionach.

mamissima-kapiel-1

 

ręcznik dla noworodków | ręcznik z myjką |zestaw trzech otulaczymleczko do kąpieliwanienka Beaba | 

Po drugie wanienka. Jej wielkość zależy od możliwości naszej łazienki. Na pewno warto rozważyć zakup stojaka. To zdecydowanie ułatwia kąpiel i sprawia, że nasz kręgosłup choć w tym momencie ma szansę chwilkę odpocząć.

Warto również zwrócić uwagę na to czym myjemy maleństwo. My polecamy kosmetyki dedykowane maluszkom i jak najbardziej naturalne. Delikatna skóra dzieci wymaga specjalnej troski. Warto zmiękczyć wodę oliwką. Na początek można po prostu delikatnie, właśnie tak przygotowaną wodą, polewać maluszka.

wanna-2

 

wkładka do kąpieli | lawendowy płyn do kąpieli | przewijak Done by Deer | chusteczki |  otulacze Aden + Anais | organizer Beabaobcinaczka do paznokci

Istotna jest również dobra organizacja przestrzeni wokół wanienki. Po wyciągnięciu maluszka z wody warto mieć gdzieś w miarę blisko przewijak i uporządkowane przybory pielęgnacyjne. Do tego świetnie się sprawdzi specjalny orginzer.

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji zapraszamy Was na bloga www.babyboomzosi.pl. Koniecznie przeczytajcie naszą rozmowę na ten temat. Dzielimy się tam naszym doświadczeniem.

Tutaj znajdziecie Wielki Test Wanienek. Zachęcamy również do przeczytania przeglądu nowości i ciekawostek rynkowych właśnie w temacie pierwszych kąpieli maluszka.

Pełną selekcję Zosi w zakresie higieny i pielęgnacji maleństwa znajdziecie tutaj.