Zima jest porą na zabawy w śniegu, i to bezsprzecznie! Nie wszyscy dorośli lubią, kiedy jest zimno i biało, ale pokażcie dziecko, które nie rzuca się z radością w śnieg by robić orła lub anioła, i nie lepi śnieżnych kul?

W tym roku Pani Zima jest jednak kapryśna, i nie wiemy, kiedy i gdzie sypnie nam białym puchem. Dlatego myśląc o śnieżnych zabawach, możemy zaplanować je także w domu. Oto kilka inspiracji jak cieszyć się zimą nawet wtedy kiedy nie mamy za dużo śniegu.

zima-diy

1. domowa śniegowa ciastolina

2. śnieg w domu – czemu nie!

3.  klasyka – skarpetkowe bałwanki

4. ciasteczka bałwankowe 

5. wycinanki płatki śniegu dla fanów LEGO

Natomiast jeżeli macie to szczęście, i Wasze okolice zasypał biały puch, to czas założyć śniegowce, kombinezony i iść się bawić na dworze. Ze śniegu można ulepić nie tylko bałwana. Igloo to skomplikowana sprawa, ale już śnieżna grota jest osiągalna dla debiutantów. Nie musi być duża, ale fajnie jest, kiedy nasza pociecha może się do niej wczołgać i poczuć, że w środku naprawdę jest cieplej.

Wiele radości przynosi tarzanie się w śniegu, robienie orłów i aniołów. Niewiele osób wie, że w śniegu można także malować, nawet flamastrami. A na trochę zaśnieżonym chodniku stwórzmy sobie tor dla samochodzików lub… tor do jazdy hulajnogą.

zima-1

 

Więcej inspiracji na zimowe zabawy znajdziecie tutaj.

Śnieżna zima może być okazją do wypakowania … naszych letnich zabawek! Zwłaszcza zabawki do piasku świetnie sprawdzają się w śniegu. Możemy budować białe zamki i stawiać białe baby, a ulepione kulki lodów naprawdę będą zimne.