Kiedy stajecie się świeżo upieczonymi rodzicami, przybywa Wam sporo nowych obowiązków. Jesteście zlęknieni, niepewni, często zagubieni. Chcecie stworzyć bezpieczną przestrzeń dla swojego wyczekanego maluszka. Spędzacie z nim każdą wolną chwilę w dzień i nocy. Otaczacie troską, nosicie na rękach, kąpiecie, karmicie, bawicie się. W ferworze tylu nowych spraw często brakuje nawet chwili na posiłek czy szybki prysznic, nie mówiąc o spokojnej kawie i rozmowie z przyjaciółką

Zdjęcie

A przecież każda z tych czynności jest bardzo ważna i trzeba zatroszczyć się o chwilę wytchnienia dla mamy i taty. Siły trzeba regenerować aby energii nie zabrakło na kolejne wyzwania przy dzieciaczku. Z pomocą może Wam przyjść niania, która odciąży, zawiadomi gdy maluszek płacze, „utuli”… I nie, nie mamy na myśli Mary Poppins…;) Technika tak poszła do przodu i Waszym strażnikiem maluszka może okazać się niezawodna niania elektroniczna. Dzięki niej będąc w innym pomieszczeniu macie stałą kontrolę nad tym co dzieje się z Waszym szkrabem gdy śpi lub bawi się ( gdy jest starsze ) w innym pokoju.

Dzięki niani możecie spokojnie przygotować posiłek, wyjść do ogrodu, porozmawiać z przyjaciółmi lub po prostu „złapać oddech” –cały czas mając kontrolę na tym co dzieje się z Waszym ukochanym skarbem – BEZCENNE!

Zdjęcie 

Możecie wybrać taką z kamerą i podglądem, taką która „poinformuje” Was lampką o tym, że Wasz maluch już się obudził i pragnie się do Was przytulić.  Niektóre posiadają nocną wizję, inne mierzą temperaturę i powiadamiają o konieczności zmiany baterii. Jedne mają krótszy zasięg używania, inne możecie wziąć nawet do ogrodu. Część z nich nawet „ulula” wasze dzieciaczki kołysankami gdy się rozbudzą. Przez niektóre z nich będziecie mogli uspokoić pociechy Waszym głosem gdy poczują się niepewnie same w drugim pokoju. I choć są nowoczesnymi technologicznie urządzeniami, dają  coś niezwykle wartościowego – poczucie bezpieczeństwa!  – zapraszamy na przegląd niań elektronicznych.

Zdjęcie

Nie jesteście fanami pędzącej technologii. Gubicie się gąszczu nowinek elektronicznych. Jednak „mruga” do Was opcja posiadania niani,  dzięki której wiedzielibyście jak się ma Wasz maluszek za ścianą drugiego pokoju. Lubicie proste, praktyczne rozwiązania i nienachalny design :)? Mamy coś dla Was!

Ta elektroniczna niania choć niepozorna z wyglądu ma naprawdę bardzo duży zasięg swojego działania bo aż do 300 metrów ( to naprawdę bardzo dużo ) Będziecie mogli usłyszeć płacz malucha w ogromnym domu ( co nie zawsze jest takie oczywiste ).

Elektroniczna niania BEABA Mineral 300 

Niania elektroniczna, francuskiej marki Beaba. Ma niewielkie, poręczne rozmiary, piękny design i zasięg do 300 metrów. Urządzenie jest odporne na wilgoć i wodę, a miękka zewnętrzna powłoka z silikonu (w kolorze koralowym) chroni je przed wstrząsami. Sprzęt posiada regulację głośności oraz opcję bez dźwięku – płacz dziecka komunikuje wówczas zapalenie się diody LED. Dzięki specjalnej energooszczędnej technologii Vox Muting niania automatycznie przechodzi w stan spoczynku, kiedy maluch przez dłuższy czas śpi spokojnie i cicho.

Głośnik dziecka zasilany jest za pomocą kabla USB, głośnik rodzica działa na akumulatory-baterie 9V (zarówno baterie do wielokrotne ładowania, kabel, jak i ładowarka do baterii znajdują się w zestawie). Po naładowaniu urządzenie działa samodzielnie do 20 godzin. Głośnik rodzica może działać również na standardowe baterie co przyznajcie jest dużym ułatwieniem :)! Sprawdźcie też wersję CORAL 

 

Podgląd maluszka ma także swoje zalety. „Stęsknieni” w drugim pokoju możecie zerkać na swoją śpiącą pociechę mieszając zupę w kuchni lub podczas rozmowy z przyjaciółkami 😉

Luvion – Video Niania z Ekranem 2″ EASY

Wszystkie najważniejsze funkcje zawarte są w tym modelu. Jeden z najmniejszych monitorów, zaprojektowany tak aby zmieścił się w kieszeni, bardzo łatwy w obsłudze, instalacja w ciągu minuty.

Cechy: 2” ekran LCD Pomiar temperatury Zasięg maksymalny 250m Dwukierunkowa komunikacja Cyfrowy dźwięk i jakość obrazu. Nocna wizja do 5m Funkcja VOX Wskaźnik niskiego poziomu baterii Gwarancja braku zakłóceń i bezpiecznego połączenia Zestaw zawiera: monitor kamerkę zasilacz do monitora zasilacz do kamerki.

Poniższa niania ma tak wiele funkcji, że możecie poczuć się oszołomieni.

Luvion – Videoniania Essential 3,5″

Cechy: 3 kołysanki, nocna wizja, możliwość mówienia do dziecka, lampka nocna, cyfrowy zoom , timer, termometr, możliwość podłączenia do 4 kamer – WOW!

– Zakodowany sygnał zapewnia w pełni bezpieczne, wolne od zakłóceń połączenie – Zasięg do 250m w idealnych warunkach – Automatyczny wybór kanału dla stałej jakości obrazu – 3,5” kolorowy wyświetlacz LCD – Odbiornik posiada akumulator litowy – Pomiar temperatury – Funkcja zoom – 3 kołysanki – Regulator czasowy do karmienia niemowląt – Nocna wizja do 5m (podczerwień, włącza się automatycznie) – Możliwość podłączenia do 4 kamer (dodatkowa kamera można dokupić, zapytaj sprzedawcę) – Możliwość montażu kamery na ścianie – Tryb aktywacji głosem (VOX – Ostrzeżenie o rozładowaniu baterii – Ostrzeżenie utraty zasięgu – Regulacja głośności i czułości – Dwukierunkowa komunikacja – Szybkie podłączenie w 2 minuty – Opracowany w Holandii

 

Supreme to musi oznaczać coś SUPER – poniższa niania taka jest :)! Sprawdźcie dlaczego jest taka wyjątkowa 🙂

Luvion – Videoniania Supreme Connect 4,3″

LUVION Supreme Connect to najnowsza propozycja holenderskiej firmy specjalizującej się w projektowaniu innowacyjnych urządzeń do monitoringu dzieci i niemowląt. Nowy model ma zdalnie sterowana kamerę oraz możliwość podglądu za pośrednictwem smartfonu i tableta (niezbędna jest stacja dokująca Luvion WiFi Cradle – sprzedawana osobno).

4,3” ekran LCD Zdalnie sterowana kamera Zasięg maksymalny = 300m Możliwość poszerzenia zasięgu i podglądu na urządzeniu mobilnym za pomocą stacji dokującej Luvion WiFi Cradle (dostępnej osobno) Dwukierunkowa komunikacja 4 kołysanki Nagrywanie filmów i robienie zdjęć na karcie MicroSD (brak w zestawie) Pomiar temperatury z alarmem Obsługa do 4 kamer Nocna wizja do 5m (podczerwień) Tryb pracy ‘tylko audio’ Jednoczesny podgląd 4 kamer (tryb QUAD) Możliwość ustawienia kamery w dowolnej pozycji (stojąca, na ścianie, na suficie) Aktywacja głosem (VOX) Ostrzeżenie utraty zasięgu Ostrzeżenie słabej baterii Szybkie podłączenie w 2 minuty Gwarancja braku zakłóceń i bezpiecznego połączenia Możliwość podłączenia do TV

Zawartość zestawu w eleganckim czarnym pudełku

– 1 x odbiornik (monitor) – 1 x nadajnik (kamera) – 1 x zasilacz odbiornika – 1 x zasilacz nadajnika – 1 x ramka do mocowania kamery – 1 x kołki i śrubki – 1 x kabel RCA (do TV) – 1 x polska instrukcja obsługi
Luvion WiFi Bridge pozwala na połączenie się Twoim smartfonem/tabletem z Luvion Supreme Connect

– Za pomocą tego dodatkowego akcesorium możecie połączyć się Twoim smartfonem lub tabletem z kamerą Supreme Connect. Macie wtedy możliwość podglądu dziecka gdy jesteście znacznie dalej.

Luvion – Video Niania z Ekranem 7″ Prestige Touch 2

LUVION PRESTIGE TOUCH 2  –  Nowy model to najwyższej jakości video niania o niezwykle nowoczesnym wyglądzie iPoda. Luvion PRESTIGE TOUCH 2 to nie tylko najwyższa jakość obrazu i dźwięku ale także bogactwo wyjątkowych funkcji dla dziecka i rodziców.

Cechy: 7” ekran LCD Zdalnie sterowana kamera Zasięg maksymalny = 300m Dwukierunkowa komunikacja bateria – akumulator litowo do monitora 3 kołysanki Pomiar temperatury Obsługa do 4 kamer Nocna wizja do 5m (podczerwień) Możliwość ustawienia kamery w dowolnej pozycji (stojąca, na ścianie, na suficie) Jednoczesny podgląd 4 kamer lub 2 kamer (tryb QUAD) Funkcja Zoom Funkcja VOX Wskaźnik niskiego poziomu baterii Ostrzeżenie utraty zasięgu Szybkie podłączenie w 2 minuty Gwarancja braku zakłóceń i bezpiecznego połączenia Zestaw zawiera: monitor kamerkę zasilacz do monitora zasilacz do kamerki bateria – akumulator litowo do monitora instrukcję obsługi opaska do mocowania kamery na ścianie lub suficie

Summer Infant – Niania Cyfrowa Cyfrowa Audio Wave Deluxe

Niania Cyfrowa, amerykańskiej firmy Summer Infant, zapewnia rodzicom komfort w monitorowaniu dziecka w dzień i noc. Jest idealnym produktem dla rodziców, którzy szukają produktu do monitorowania dźwiękiem. To połączenie eleganckiego i prostego designu z szeregiem praktycznych funkcji. Baby Wave ma dodatkowo, oprócz wszystkich podstawowych funkcji, których oczekuje się od monitora tego typu, wbudowaną lampkę nocną oraz wskaźnik temperatury.

Cechy: – Komunikacja w dwie strony
Funkcja komunikacji dwukierunkowej pozwala rodzicom mówić do urządzenia przenośnego i słyszeć co się dzieje w pokoju dziecka. Rodzice mogą uspokoić dziecko swoim głosem i przekonać je, że są już w drodze. Ponadto, jest to wygodny sposób, aby rodzice mogli rozmawiać ze sobą pomiędzy pokojami.

– Lampka nocna
Motylek na odbiorniku oświetla delikatnie dziecięcy pokoik. Lampka pozwala rodzicom na szybkie zerknięcie na dziecko w nocy bez potrzeby zapalania innego oświetlenia. Można ją wyłączyć z urządzenia przenośnego.

– Monitorowanie temperatury
Temperatura w pokoju dziecka może być monitorowana na urządzeniu przenośnym i jest wyświetlana w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza.

– Światła
Monitor pozwala nie tylko usłyszeć rodzicom ich dziecko, ale również mogą “zobaczyć” poziom dźwięku z pokoju dziecka. Na kolorowym pasku wyświetlane są zmiany poziomu dźwięku; przenosząc się z zielonego na czerwony wraz ze wzrostem głośności.

– Czuły mikrofon
Mikrofon o wysokiej czułości pozwala rodzicom usłyszeć nawet bardzo ciche dźwięki dochodzące z pokoju dziecka. Mikrofon skupia się na dźwiękach dziecka oraz filtruje szum i dźwięki otoczenia.

– Technologia cyfrowa
Technologia cyfrowa zapewnia połączenie bez zakłóceń i w zasięgu około 200 metrów, zapewniając rodzicom spokój za dnia i w nocy i przyjemne użytkowanie.

Specyfikacje: – temperatura w pokoju dziecka – lampka nocna – dwukierunkowa komunikacja – kolorowy pomiar głośności – wskaźnik naładowania baterii – filtr szumów i hałasów w tle – zasięg do 200m

Summer Infant – Niania Video Baby Touch Edge

Niania Cyfrowa, amerykańskiej firmy Summer Infant, pomaga rodzicom widzieć więcej oraz mieć stałą kontrolę nad tym, co się dzieje w pokoiku dziecka, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa, a rodzicom poczucie spokoju. Wysokiej jakości i łatwy w obsłudze 3,5” dotykowy ekran pozwala na wygodną obserwację dziecka zarówno w dzień, jak i w nocy. Możliwość poruszania kamerą oraz przybliżania umożliwia rodzicom oglądanie maluszka i łapać cenne bezpiecznego snu oraz wybudzania się. Niania imponuje funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem.

Specyfikacje: – cyfrowa technologia 2,4 GHz dla prywatności i bezpieczeństwa, o zasięgu do 200m – intuicyjny interfejs ekranu dotykowego – możliwość rozbudowy – dodatkowe kamery do monitorowania maksymalnie 4 pokojów (dodatkowe kamery sprzedawane osobno) – wskaźnik temperatury w pokoju dziecka – 3,5 “ kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości – czarno-biały obraz w nocy – obracanie i przybliżanie obrazu za pomocą przenośnego monitora na akumulatory – dwukierunkowa komunikacja – klips na pasek oraz stojak na monitor – sterowanie poziomami głośności i jasności – światła LEDaktywowane dźwiękiem – jeden przycisk ON/OFF pozwalający na oszczędzanie energii – wskaźnik baterii i zasięg na ekranie – uchwyt do montażu na ścianie – adapter do europejskiej wtyczki

Pomoc niani przy maluchu może być nieoceniona nawet tej elektronicznej 😉