Wybierając prezent dla dziecka nie zapomnij o książce! Wiadomo, że ucieszy ona zwłaszcza małego mola książkowego, ale będzie także miłą niespodzianką dla dziecka, które do literatury nie pała (jeszcze) wielką miłością. Bo książka dobra na wszystko.

we1

Książka to nie tylko miły sposób na spędzenie wolnego czasu. To zaproszenie do krainy fantazji, ale i przygoda, dzięki której dziecko może oswoić wiele trudnych i dużych tematów. To spotkanie z ulubionymi bohaterami i szansa na poznanie zupełnie nowych, ciekawych i inspirujących postaci. Zresztą trudno byłoby wymienić wszelkie zalety – książki są super i basta!

A ponieważ wielkimi krokami nadchodzi Mikołaj, przed Wami przegląd półek Mamissima i TOP 10 dla moli książkowych:

TOP 10 dla moli książkowych

Szopięta

Szopięta Wydawnictwo Nasza Kaięgarnia

Nowa książka-wyszywanka autorki “Liczypiesków” oraz “Ja, Bobik!”. To urocza, pełna ciepła historia o rodzinie, o praniu (białym, ale i kolorowym), a także o tym, że na wszystko jest miejsce i pora pod słońcem. Pan i pani szop są czyściochami. Bez wytchnienia piorą i sprzątają, ale mają też wielkie zmartwienie: ich dzieci okropnie się brudzą! Co rodzice upiorą, małe szopy natychmiast ubłocą, zatłuszczą i zaplamią, robiąc przy okazji straszliwy bałagan. Czy jest coś, co sprawi, że te dwa światy się połączą? Świetna propozycja dla najmłodszych czytelników.

Wielkie Gotowanie na Ulicy Czereśniowej

Wielkie Gotowanie na Ulicy Czereśniowej Wydawnictwo Dwie Siostry

Bestsellerowa „Ulica Czereśniowa” w nowej – kulinarnej – odsłonie. W tej tętniącej kolorami i pachnącej przyprawami książce kucharskiej mieszkańcy ulicy Czereśniowej prezentują ponad 50 przepisów na swoje ulubione potrawy. I zapraszają dzieci do wspólnego gotowania. Z ich pomocą mali kucharze z łatwością przyrządzą wiosenną sałatkę z ziół, rzodkiewkowe myszki, lody na patyku, zupę z dyni, muffinki z kasztanami, czipsy z warzyw – i mnóstwo innych pyszności.

Moja Mama

Moja mama Wydawnictwo Dwie Siostry

Dowcipna i wzruszająca książka dla maluchów o mamie widzianej oczami dziecka. Moja mama potrafi śpiewać jak anioł i ryczeć jak lew. Jest piękna jak motyl i wygodna jak fotel. Delikatna jak kotek i wytrzymała jak nosorożec…

Kicia Kocia nie Może Zasnąć

Kicia Kocia nie Może Zasnąć Wydawnictwo Media Rodzina

Kicia Kocia to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych: 2-4-latkach. Opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu. Serię polecamy małym czytelnikom – od 2. roku życia.

Mus Jabłkowy

Mus Jabłkowy Wydawnictwo Dwie Siostry

Wzruszająca książka obrazkowa o małym chłopcu, jego tacie i o tym, że nawet najlepszy rodzic czasem wpada w złość. Ale nie na długo. Tata ma gładkie policzki, twarde mięśnie, a w kąpieli śpiewa jak mama. Jego ręce są ciepłe, a palce smakują musem jabłkowym. Ale czasem ręce taty robią się zimne i zaczynają ciskać błyskawice. Tata milknie, a w powietrzu zawisa burza. Na szczęście trwa to tylko chwilę, a potem… palce taty znów smakują musem jabłkowym.

Dzieci z Bullerbyn

Dzieci z Bullerbyn Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Przyjaźń z dziećmi z Bullerbyn jest czymś wyjątkowym, dlatego każdy młody czytelnik powinien sięgnąć po tę książkę. Jest doskonała! Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Wyjątkowe wydanie najpopularniejszej książki Astrid Lindgren: po raz pierwszy z zachwycającymi kolorowymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, w dużym formacie – idealne na prezent!

Złota Klatka

Złota klatka Wydawnictwo Dwie Siostry

Walentyna jest córką cesarza. Zawsze dostaje wszystko, czego zażąda. Ma 390 par butów, 812 kapeluszy i 50 pasków z wężowych ogonów. Ma także 101 klatek i 100 najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych ptaków na świecie – ptaka ze szklanymi skrzydłami, ptaka z koralowym dziobem, ptaka tryskającego wodą. Ostatnia, złota klatka jest pusta. Czeka na ptaka, który umie mówić… Olśniewające obrazy, które wypełniają książkę, są dziełem Carlla Cneuta, jednego z najwybitniejszych i najczęściej nagradzanych belgijskich ilustratorów. To bogato ilustrowana poetycka baśń o nienasyceniu.

Poczytaj mi, Mamo. Księga Szósta

Poczytaj mi, Mamo. Księga Szósta Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kolekcja “Poczytaj mi, mamo” to niezwykły upominek dla paru pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin “Naszej Księgarni”. Najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii, publikujemy w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów. W “Poczytaj mi, mamo. Księdze szóstej” po raz kolejny otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa…

Mój Tata

Mój Tata Wydawnictwo Dwie Siostry

Dowcipna i wzruszająca książka dla maluchów o tacie widzianym oczami dziecka. Mój tata potrafi przeskoczyć księżyc i chodzić po linie. Jest wielki jak dom i miękki jak mój miś. I nie boi się niczego – nawet złego wilka…

Ciocia Jadzia w Rio

Ciocia Jadzia w Rio Media Rodzina

Kto zna ciocię Jadzię choć trochę, ten wie, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Zwłaszcza kiedy sytuacja jest trudna i wszyscy tracą głowę. To już piąta książka o przygodach cioci Jadzi i jej bratanicy. Jeszcze bardziej zwariowana od poprzednich! Ciocia Jadzia wraz rodziną wybrała się do Rio de Janeiro, do Brazylii, w czasie gdy odbywała się tam olimpiada. Ale ciocia Jadzia miała też inny cel podróży. W Brazylii czekał na nią wujek Zenek, jej narzeczony…