Dzieci kochają zwierzątka. Nie ma cienia wątpliwości. Uwielbiają się za nie przebierać, udawać ich zachowania, naśladować ich dźwięki, uczyć się o ich świecie. Mogą się bawić całymi godzinami figurkami zwierzątek (nie wspominając o kolekcjonowaniu), budować dla nich domki i norki z klocków, rysować ich przygody i czytać o ich perypetiach. Nie mogłyśmy zatem nie uwzględnić upodobań najmłodszych w naszym świątecznym prezentowniku, wszak to właśnie dzieci najczęściej inspirują nasze wybory.

W drugiej odsłonie zagościły więc u nas między innymi przecudne drewniane misie, cyrkowe lwy do układania, mięciutkie liski i świnki do przytulania, a także wszystkie inne zwierzęta świata. Wybrane gadżety sprawią radość każdemu maluchowi, który uwielbia odkrywać świat i jak my kocha naturę. Z powodzeniem nadadzą się na Mikołajki (to już za chwilkę), pod choinkę czy ot tak, bez okazji. Zobaczcie naszą selekcję!

mamissima-prezenty-milosnicy-zwierzat2

1. Zoologia Wydawnictwa Egmont to bezcenna ściągawka dla małych i dużych. Odpowie na wszelkie nurtujące pytania o zwierzątkach z różnych zakątków świata. Pozycja obowiązkowa w każdej małej biblioteczce!

mami-53

2. Wieża piramida od Janod to idealna propozycja dla maluszków, które dopiero rozwijają swoje umiejętności motoryczne i koordynację. Kartonowe domki dla zwierzątek można układać jeden na drugi lub budować z nich różne konstrukcje według własnych pomysłów. Wciąga na długie godziny!

3. Chrum Chrum! Poznajcie najsłodszą świnkę z magicznego świata Maileg! Jesteśmy pewni, że w jej towarzystwie czas płynie o wiele przyjemniej i śmieszniej!

mami-89

4. Sorter to podstawa wśród zabawek dla najmłodszych. Dzięki niemu dziecko poznaje kształty, a także rozwija wyobraźnię i poprawia koncentrację. Polecamy wcale nie tak groźnego lwa marki Djeco, którego pokocha każdy maluszek.

mami-76

5. Świat Donny Wilson pełen jest przyjaznych zwierzątek nie tylko z lasu. Weźmy chociażby tę uroczą kapibarę, której nie sposób non stop nie przytulać! Idealna do zabawy, jako ozdoba pokoju czy miękka poducha.

mami-61

6. Lubimy drewniane zabawki Djeco! A ten domek z rodzinką misiów pozwoli Waszemu maluchowi na nieograniczoną zabawę w… zaskakującą codzienność.

mami-72

7. Rudy lisek Donny Wilson ma szansę stać się nie tylko wiernym przyjacielem i powiernikiem wszystkich małych sekretów, ale będzie też świetnym kompanem sennych marzeń. Idealnie nadaje się jako poducha do przytulania w łóżeczku.

mami2-156

8. Coś dla ciekawskich maluszków! Djeco Puzzle Trzy Plansze Drzewko to świetna układanka, która rozwija rozwój zręczności manualnej, spostrzegawczości oraz logicznego myślenia. Jak zawsze pięknie zilustrowana.

9. W długie zimowe wieczory nie ma miejsca na nudę! Kolorowe puzzle Djeco to 25 elementów, które po ułożeniu przedstawią Wam domek przyjaznej wiewiórki i jej przyjaciół. Dla całej rodziny.

10. Kolejna propozycja puzzli, tym razem z niesamowitą grafiką w iście zimowej atmosferze od Eeboo. Odkrywanie poszczególnych zwierzątek z pewnością sprawi Waszemu dziecku nie lada frajdę. Ponad 200 elementów to prawdziwe wyzwanie dla starszaków (od 8 lat).

mami-66