Każdy maluch ma niesamowitą wyobraźnię i potrzebę wyrażania siebie – dlatego dzieci tak chętnie oddają się twórczemu szaleństwu. Warto je wspierać, a i nie krępować w artystycznym zapale.

Zachęcajmy dzieci, by wyruszały na przygodę ze sztuką i pielęgnujmy ich miłość do twórczej ekspresji. Namawiajmy do malowania, rysowania, wycinania, sklejania, składania, formowania i wszelkich innych form artystycznych działań. Koniecznie zadbajmy o warunki sprzyjające pracy twórczej, a i stosowne akcesoria – kredki, farby, bloki, malowanki i zestawy dla małych artystów.

Koniecznie zobaczcie, co dla artystycznych dusz znalazłyśmy na półkach w Mamissima:

TOP 10 – prezenty dla małych artystów

kredki

Sento Sphere – Farby do Malowania na Szkle

Sento Sphere - Farby do Malowania na Szkle

Zestaw 13 tubek farb do malowania na szkle w kształcie pisaków. Farby nadają się do malowania na plastiku, ceramice, szkle. Składniki są naturalne i hipoalergiczne, testowane dermatologicznie.Super zabawa gwarantowana!

Djeco – Papier do Origami Duże Zwierzątka

Djeco - Papier do Origami Duże Zwierzątka

Zestaw papierów i naklejek do wykonania kolorowych, rozkładanych origami. Świetna zabawa dla starszych (i cierpliwych) dzieci.

Lilliputiens – Teczka Plastyczna Cyrk

Lilliputiens - Teczka Plastyczna Cyrk

Teczka plastyczna z kredkami i kolorowanką jest zamykana na zamek błyskawiczny. Na wewnętrznej stronie klapy znajduje się 17 elastycznych uchwytów na przybory – w zestawie 5 kredek oraz kolorowanka A4 z bohaterami Lilliputiens, miejsce na podpis małego właściciela i uchwyty umożliwiające wygodne przenoszenie teczki. Niezbędna w zasobach małego artysty.

Pan Robótka – Super Kreatywna Skrzynia Niebieska

Pan Robótka - Super Kreatywna Skrzynia Niebieska

Któż nie zna Pana Robótki?! Dzieciaki za nim szaleją, dlatego z pewnością każdego małego fana ucieszy taka oto duża skrzynia z pakietem 6 zestawów, m.in.: pacynki na palce, kukiełki  zwierzątka, modele 3D. Zestaw skierowany dla wszystkich dzieci.

SentoSphere – Aquarellum Kinetyka

SentoSphere - Aquarellum Kinetyka

Zestaw 3 dużych obrazów z efektami optycznymi do malowania techniką Aquarellum (to technika malarska, dzięki której można samodzielnie namalować perfekcyjne obrazy akwarelowe). Elementy obrazków zawartych w zestawie są otoczone lekko wypukłymi konturami, dzięki czemu można prowadzić pędzel, nie wychodząc poza obrys elementu. W miarę zamalowywania kolejnych części obrazka pojawiają się mikromotywy dekoracyjne. Zawartość: – 3 obrazy do malowania – 9 butelek farby (po 5ml) – paletka do mieszania farb – pipetka do dozowania farb – pędzel.

Janod – Zestaw Artystyczny Mozaika Wróżki

Janod - Zestaw Artystyczny Mozaika Wróżki

Zestaw artystyczny Mozaika Wróżki zawiera karty z ilustracjami rodem z wróżkowego świata. Na obrazkach poszczególne elementy oznaczone są cyferkami, a zadaniem jest naklejenie odpowiednio oznaczonych naklejek na karty. Po skończonej pracy obrazki oprawić można w ramki, dzięki czemu staną się wspaniałym elementem dekoracyjnym pokoju dziecka. Bomba!

Djeco – Mini Grafika Kolorowanie Kwiatów

Djeco - Mini Grafika Kolorowanie Kwiatów

Mini grafika, duża ilość szczegółów i detali zapewnią zabawę na wiele godzin. Zestaw zawiera: 30 kart z ciekawymi wzorami do pokolorowania. Wspaniała zabawka na czas podróży, łatwa do transportu.

 Djeco – Nauka Rysowania Krok Po Kroku Geo

Djeco - Nauka Rysowania Krok Po Kroku Geo

Zestaw do nauki rysowania składa się z 24 kart wzorcowych, planszy do rysowania, mazaka i ściereczki. Dzięki łatwym instrukcjom obrazkowym dziecko z łatwością nauczy się rysować zwierzątka. Znakomita zachęta do doskonalenia warsztatu małego artysty.

Djeco – Kolorowanki z Niespodzianką Morze

Djeco - Kolorowanki z Niespodzianką Morze

Zestaw kolorowych arkuszy do kolorowania i późniejszej zabawy to świetny pomysł na prezent. Kolorowanki z niespodzianką zawierają 8 pięknych obrazków do pokolorowania, złożenia i animowania.

Wee Gallery – Notesik do Kolorowania 32 Sposoby na Misia

Wee Gallery - Notesik do Kolorowania 32 Sposoby na Misia

Mały notesik z 32 kartkami do kolorowania i rysowania to fantastyczna propozycja dla najmłodszych. Tusz użyty do druku jest sojowy i bezpieczny. Małe rozmiary sprawiają, że książeczkę można wziąć ze sobą wszędzie. Kolorowanka wydrukowana jest na papierze z surowców wtórnych.