Lato to czas wszelkiego rodzaju podróży, tych mniejszych i tych większych. Często się zdarza, że cały rok czekamy, aby odwiedzić nasze ulubione miejsce z naszymi pociechami. Są takie miejsca, które zachwycają, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i chce się do nich wrócić.

Są też takie miejsca, które nie mogą pozostać pominięte w planowaniu atrakcji dla całej rodziny, podczas jednego z ulubionych przez nas okresu w ciągu roku -wakacji . Może warto będzie zrobić mały przystanek podczas ustalonej trasy aby je odwiedzić? Jesteśmy tego pewni!

Zapraszamy na nasze TOP10 miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Polsce. Gotowi? My już zacieramy rączki 🙂

Park linowy Trollandia w Szklarskiej Porębie, znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum miasta, przy ul. Jedności Narodowej – naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach.

W parku zainstalowany został system CIĄGŁEJ ASEKURACJI – 100 % bezpieczeństwa. Uczestnik zostaje wpięty do liny asekuracyjnej na początku trasy, swobodnie pokonuje przeszkody bez konieczności przepinania się, dopiero na końcu trasy zostaje wypięty z liny przez instruktora.

W Trollandii czekają na Was cztery trasy, dobrane do wieku i poziomu zaawansowania uczestników:

Trollinkowo –  Od 3-13 roku życia.

Dzielny Skrzat – Trasa przeznaczona jest dla osób o minimalnym wzroście 120cm.

Spacer Włóczykija –  Trasa przeznaczona jest dla osób o minimalnym wzroście 140cm.

Leśna Tułaczka – Trasa przeznaczona została dla osób sięgających na wysokość ponad 160cm. Dostępna od 16 roku życia.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Spędzacie wakacje w Warszawie? Hangar646 to miejsce dla wszystkich, którzy kochają aktywne spędzanie czasu. Idealne miejsce dla dzieci i dorosłych. Masa trampolin, baseny z gąbkami, tory przeszkód, tyrolki, zjeżdżalnie i wiele, wiele więcej… W Hangarze macie możliwość wzięcia udziału w zajęciach dopasowanych do wieku, oraz umiejętności, jak i totalny freestyle 🙂

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Jedyne miejsce w Polsce, gdzie możecie stanąć oko w oko z prawdziwymi rekinami. Wodny Park w Redzie zaprasza do siebie mocą wodnych atrakcji. Znajdziecie w nim całą masę rozrywek nie tylko tych wodnych, ale również strefę relaksu dla rodziców, czy SPA 🙂  Obiecujemy – każdy znajdzie coś dla siebie. Centrum rodzinnej rozrywki, które długo pozostanie w Waszej pamięci.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Największy Park Rozrywki w Polsce? To musi być Energylandia 🙂 oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 37 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 20 kilometrów. Energylandia jest na rynku zaledwie od 7 lat – jednak mnogość atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort Gości – spełniają najwyższe standardy. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Nie trzeba się już przejmować, że w połowie zwiedzania zabraknie pieniędzy na kolejną przejażdżkę dla Ciebie, czy Twoich dzieci. Można spędzić u nas cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko się chce! Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził i na pewno każdy zechce do nas wrócić… po więcej! Ogromne parkingi są w stanie pomieścić kilka tysięcy samochodów. Przemyślany, ergonomiczny i niewątpliwie piękny projekt bramy wejściowej oraz nowoczesny system i kilkadziesiąt kas pozwalają uniknąć uciążliwych kolejek, a specjalny układ alejek widokowych, zapewnia Gościom łatwy i bezproblemowy dostęp do wszystkich atrakcji Parku. Nasze atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 5 stref.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
JuraPark Bałtów, a właściwie Bałtowski Kompleks Turystyczny, gdyż obecnie pod taką nazwą działa obiekt jest pierwszym parkiem dinozaurów w Polsce. Zlokalizowany jest w północno- wschodniej części województwie świętokrzyskim, 15 km od Ostrowca Świętokrzyskiego.
Z uwagi na potencjał miejsca z roku na rok w sąsiedztwie terenu JuraParku powstawały coraz to nowsze atrakcje. Obecnie obiekt jest największym tego typu kompleksem turystycznym w Polsce. Na jego terenie turyści mogą skorzystać z takich atrakcji jak m.in. JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Górny i Dolny, Sabatówka „Wioska Czarownic”, Park Rozrywki, Kino Emocji – Cinema 5D, Kraina Koni, Polska w Miniaturze, Rollercoaster oraz w sezonie zimowym Szwajcaria Bałtowska czy Wioska Świętego Mikołaja. Ponadto oferuje szeroki wybór gastronomi oraz posiada nowoczesną bazę noclegową, która znajduje się na terenie kompleksu. Obiekt istnieje na polskim rynku usług turystycznym już ponad 16 lat, a jego powierzchnia zajmuje obecnie ponad 100 ha. Hasło przewodnie Kompleksu brzmi „Rodzinne miejsce dobrej przygody”.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Planujecie pobyt w Zielonej Górze? W takim razie nie możecie przegapić Planetarium Wenus  to przede wszystkim kopuła, pod którą pokazywane są filmy w technologii fulldome. Obraz prezentowany w planetarium charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 4K i kątem widzenia 180 stopni. Ponadto niektóre pokazy przystosowane są do projekcji w 3D.

W skład Centrum Nauki Keplera wchodzą Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze.
Centrum funkcjonuje w strukturach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania. Na terenie farmy możecie zrobić sobie grilla czy upiec kiełbaskę w wyznaczonym do tego miejscu. Na farmie panuje wyjątkowa, luźna atmosfera, która sprawia, że większość gości spędza w tym miejscu  cały dzień, a dzieci wychodząc prawie zawsze pytają rodziców „kiedy wrócimy” 🙂 – to ostanie zdanie to chyba najlepsza rekomendacja przyznajcie sami.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

HistoryLand to projekt trójki przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do historii, klocków LEGO® i rodzinne miasto – Poznań.

Pomysł narodził się ponad 10 lat temu, a jego realizacja trwała przez kilka lat, aż do roku 2017, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy.

Dlaczego trwało to tak długo? Pierwszym krokiem w działaniach trójki przyjaciół, było założenie sklepu LEGO® w Poznaniu, alby mieć łatwy dostęp do zamówień potrzebnych klocków. Modele powstawały w garażach założycieli, wykonywane skrupulatnie we współpracy z makieciarzami i pod czujnym okiem, zaproszonych do projektu, historyków. W sumie do budowy wszystkich modeli w skali 1:50 (dopasowując obiekty do wymiarów ludzika LEGO®), użyto ponad milion klocków LEGO®.

Ogrom pracy makieciarskiej, połączony został z profesjonalnym video-mappingiem rzutowanym na modele, multimediami, interaktywnością oraz miastem żywej historii – Krakowem.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Zamek niczym z Harrego Pottera? To musi być zamek w Mosznej 🙂 Na miejscu możecie poczuć się jak z innej epoki. Czekają na Was atrakcję takie jak; zwiedzanie zamku, w wyjątkowej formie lekcje historii, oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Park Moczydło w Warszawie co roku zaprasza wszystkich na miejskie ochłodzenie 🙂 Otwarty siedem dni w tygodniu, czeka na Was z wyjątkowymi atrakcjami; basenu sportowo 50-metrowego, basenu rekreacyjnego z wodnym placem zabaw o powierzchni prawie trzech tysięcy metrów kwadratowych, zjeżdżalni (kamikadze, anakondy, trzytorowej multislide), tradycyjnego placu zabaw i wielu innych atrakcji, w tym sztucznej rzeki czy kurtyn wodnych.

Do Waszej dyspozycji na terenie Ośrodka są także: strefa do gry w siatkówkę i piłkę nożną plażową oraz kompleks boisk Syrenka (piłka nożna i koszykówka).  Młode mamy mogą liczyć na specjalnie przygotowane dla nich miejsce do przewijania niemowląt i karmienia. Dla wszystkich dostępne będą przebieralnie oraz szafki depozytowe (za dodatkową opłatą w zewnętrznej firmie).

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

To jak? Gotowi na wycieczkę? Życzymy Wam wspaniałych, pełnych przygód i spokoju wakacji 🙂 Niech będą niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju 🙂