Tak jak my, dorośli, chętnie cofnęlibyśmy się w czasie, tak maluchy śpieszą się aby zostać dorosłymi. Nieustannie nas naśladują w naszych codziennych czynnościach i mają przy tym bardzo dużo frajdy. W przyśpieszonym tempie stają się kucharzami, mechanikami, lekarzami, sprzedawcami.

Zabawy „w sklep”, „w szkołę”, „w pocztę” fantastycznie rozwijają wyobraźnie i uczą konkretnych zachowań: empatii, zaradności. Dzieciaki poznają swoje możliwości, ćwiczą umiejętności komunikacji.

Można się tak bawić godzinami, praktycznie od 1 roku życia 😉

Przejrzyjcie z nami zabawki idealne do zabaw w „Udajemy Dorosłych” – wybór jest ogromny szczególnie w temacie gotowania

zdjęcie: Janod

„W przyszłości będę kucharzem” możemy usłyszeć od 3 -letniego brzdąca, który z wielkim zaangażowaniem szykuje dla nas „drewniane” jajka sadzone i nowy przepis na zupę;)

Oto najwspanialsze zabawki dla małych kucharzy

Janod – Wyspa Kuchenna French Cocotte

Drewniana kuchnia wyspa French Cocotte francuskiej marki Janod sprawi mnóstwo radości każdemu dziecku i pozwoli mu bezpiecznie uczestniczyć w codziennych czynnościach. Zabawa kuchnią rozwija pasję gotowania. W skład zestawu o wyjątkowym designie wchodzą: kuchnia ze zlewem, palnikiem, piekarnikiem i stojakiem na łyżki oraz akcesoria: trzy drewniane łyżki przyczepiane do obrotowego uchwytu na magnes, garnek z przykrywką, patelnia z jajkiem sadzonym oraz klepsydra z piaskiem. Zabawa w gotowanie rozwija koordynację ręka-oko

Djeco – Duża Kuchenka Zielona Gaby

Designerska kuchenka ze zlewem, zegarem, garnkiem, piekarnikiem. Dania przyrządzone na takiej kuchence będą smakować całej rodzinie 😉

 

Janod – Kuchnia Różowa

Idealna kuchenka dla malej dziewczynki lubiącej być szefową kuchni 😉

Djeco – Duża Kuchenka Zielona Leo

Dla odmiany coś w zieleni i czerwieni. Całe godziny smacznej zabawy

Djeco Kolorowa Kuchenka

Idealna drewniana, kolorowa kuchnia dla małej dziewczynki i fanki różu. Jest to drewniana kuchnia z potrzebnymi akcesoriami do ugotowania obiadku dla lalek. W skład zestawu kuchennego wchodzą: kolorowy garnek z pokrywką, patelnia, drewniane łyżki do gotowania, przyprawy ( sól i pieprz), ręczniczek.

Janod – Składana Kuchenka French Cocotte

Drewniana, składana kuchnia francuskiej marki Janod to idealny prezent dla małego kucharza. Dzięki 7 drewnianym akcesoriom, zabawka wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i koncentracji, rozwija wyobraźnię oraz umiejętności społeczne zachęcając do odgrywania scen imitujących zachowanie dorosłych. W skład zestawu wchodzi: składana kuchnia z rączką, patelnia z jajkiem sadzonym, garnek z przykrywką i 3 drewniane łyżki przyczepiane do ścianki kuchni na magnes. Innowacyjne rozwiązanie z możliwością złożenia kuchni, pozwala zabrać zabawkę na wyjazd czy też zmniejszyć ilość miejsca potrzebnego do przechowywania. Kuchnia zaprojektowana we Francji. Zapakowana jest w estetyczne, kartonowe pudełko, idealne na prezent.

Djeco Mała Kuchenka Arbuzowa

Mini wersja kuchni dla początkującego małego kucharza. Wszystkie elementy są prezyjnie wykonane i dostosowane dla dziecka od 4 roku życia.

Janod – Kuchenka mikrofalowa

Coś dla prawdziwych minimalistów i fanów szybkich przekąsek 😉

Coś dla fanów motoryzacji od podstaw

śrubki, smar, niezliczona ilość kluczy. Do tego kombinezon i koniecznie jakiś samochód, który trzeba niezwłocznie naprawić. A naprawiać można godzinami ;)!

Janod – Wózek-warsztat Magnetyczny z Narzędziami Bricolo

Zaletą tego warsztatu jest jego mobilność oraz różnorodność narzędzi. Nasz mały mechanik może podążać za swoimi zepsutymi samochodami wymagającymi naprawy

Janod Stolik Warsztatowy z 40 Akcesoriami Bricolo

To zestaw dla prawdziwego profesjonalisty.Drewniany, w pełni wyposażony stolik warsztatowy francuskiej marki Janod to idealny prezent dla małego majsterkowicza. Dzięki 40 drewnianym elementom, zabawka wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i koncentracji.

Vilac – Duży Warsztat Drewniany

Duży warsztat z narzędziami francuskiej firmy Vilac, to doskonała zabawka dla przedszkolaka. Wykonany z wysokiej jakości drewna, będzie niezastąpiony podczas zabawy Twojego dziecka. Zestaw zawiera 87 drewnianych akcesoriów i 5 wzorów pojazdów do budowania.

Ogrodnik i sprzedawca

Mały uroczy ogrodnik pielęgnujący w swoim ogródku warzywa. Można je potem sprzedać na targu, na swoim małym straganie 😉

Janod – Mały Ogrodnik Taczka Zielona

Ten praktyczny pojazd służy do przewożenia zabawki ale także do transportowania narzędzi ogrodowych, ziemi i kwiatów do sadzenia. Zabawa gwarantowana!

Djeco Stragan z Warzywami

Wyhodowane warzywa można „sprzedawać” na własnym straganie. Oczami wyobraźni widzimy te „targujące” się dziewczynki ;).Wspaniały, kolorowy, drewniany stragan z warzywami i owocami. Idealny dla przedszkolaków, które uwielbiają tego typu zabawy. Zabawa w sklep uczy dzieci nazw produktów, pomaga ćwiczyć liczenie i zapamiętywanie. Przede wszystkim zaś dostarcza mnóstwa uśmiechu.