Któż z Was nie czeka na delikatnie sypiący śnieg, rozmyte światełka lampek choinkowych, zapach barszczu z uszkami i tą szczególną atmosferę oczekiwania…

Oczekiwania na spotkania rodzinne, oczekiwania na radosne rozmowy, śmiech, oczekiwania na Świętego Mikołaja.  Ten wyczekiwany dzień już za 6 tygodni. Wcześniejsze „Mikołajki” dadzą upust pierwszym  emocjom tych najpiękniejszych Świąt w ciągu całego roku.

Trzymajcie się – zaraz poczujecie Święta ..i to dosłownie 🙂

Jaka będzie w tym roku Gwiazdka rodziny Sabiny @o.darlings?, Czy z dwójką małych dzieci można przygotować Święta i czy pod choinką znajdą się wymarzone prezenty Oliwiera i Igi? – zapraszamy na kolejną odsłonę GWIAZDKI Z MAMISSIMĄ i rozmowę z mamą, której pasją jest nie tylko wychowywanie dzieci ale  pokazywanie pięknej codzienności ujętej w kadrach magicznych zdjęć.

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings

 

Od kiedy zajmujesz się fotografia i co chcesz przekazac na swoim profilu innym?

 

Miłość do fotografii zrodziła się u mnie, kiedy na świecie pojawił się Nasz synek, pokochałam ją powtórnie, kiedy Nasze życie dopełniła córeczka, moje małe wielkie źródła inspiracji. Dziś odkrywam ją codziennie od nowa. Niektórzy ludzie twierdzą, że narodziny dziecka to przełomowy moment w życiu kobiety – już się pod tym podpisałam. W efekcie moja pasja każdego dnia zamienia się w styl życia, w którym ciągle odnajduję siebie samą… Lubię tworzyć kadry, które poruszają najgłębsze i najdelikatniejsze emocje. Na moim profilu staram się pokazać Naszą bardzo prostą, ale piękną codzienność.

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Co jest dla Ciebie najważniejsze w kontekście bycia rodzicem?

 

Czas. Który płynie zdecydowanie za szybko. Chwila dla mnie jest dopiero wieczorem, kiedy położymy dzieci spać. „Mój” dzień jest Naszym dniem i skupia się głównie na dzieciach.  To wielka odpowiedzialność i zaszczyt budować wspomnienia małego człowieka.

 

 

zdjęcie:@o.darlings

 

Jak w tym roku wyglądają Wasze przygotowania do Świat, od czego zaczynacie?

 

W tym roku zaczynamy od sesji (śmiech). Każdego roku Nasze przygotowania do Świąt zaczynam od wyboru choinki. Później przychodzi czas na okres adwentu, który dzieci uwielbiają przez adwentowy kalendarz i codzienne otwieranie niespodzianek, jedna po drugiej. Nasze przygotowania wiążą się tez oczywiście ze sprzątaniem i świątecznym szałem zakupów. To bądź co bądź nie jest dla Nas najważniejsze. A wspólny czas, w którym budujemy to oczekiwanie.

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Czy zachęcasz dzieci do pomocy w przygotowaniach do Świat? Jak Ci się to udaje?

 

Od kiedy Oliwier i Iga, są ze mną każdego dnia staram się angażować Ich w codzienne czynności domowe, dlatego nie muszę zachęcać dzieci do pomocy w przygotowaniach. Są jak ogień i woda, zupełnie inni, ale wspaniale się uzupełniają i świetnie dogadują. Iga zawsze pomaga sprzątać, a Oliwier jest świetnym pomocnikiem w gotowaniu i pieczeniu, więc obowiązki w przygotowaniach świątecznych już podzielone (śmiech)!

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Co najbardziej kochacie w aurze przedświatecznej?

 

Pamiętam, miałam wtedy może pietnaście lat. Wracajac ze szkoły zatrzymuje mnie starsza Pani. Prosi o pomoc, słaniając się na nogach w jednej ręce trzyma kule w drugiej torbę z zakupami. Przez świąteczny szał na drogach, nie może liczyć na autobus, a nie starcza jej sił żeby samodzielnie wrócić do domu. Okazuje sie ze 90-letnia staruszka, udała sie do miasta po czekolady – sztuk 4, każda z innej parafii, każda dla kogoś innego. Obdarowywyje nimi co roku. Mimo, że kupienie ich zmieniło sie w wyprawę ponad jej siły. Kochamy w Świętach Tą Magię… wiesz o czym mówię?

 

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings

 

Oczywiście :)…!   Piszecie list do św. Mikołaja? Co w tym roku znajdzie się na Waszej liście wymarzonych prezentów ?

Oczywiście, listy do Św. Mikołaja rysujemy, ponieważ dzieci są jeszcze małe, a nauka pisania przed nami. Chcę aby Sami na swój sposób przekazali swoje małe pragnienia, z moja małą pomocą. Na liście wymarzonych prezentów mamy psa(śmiech).

 

 

Zdjęcie:@o.darlings

 

Wasza ulubiona swiateczna potrawa?

Zdecydowanie, tradycyjny barszcz z uszkami z farszem grzybowym, przygotowany przez Tatę.

 

Co musi się wydarzyć abyście poczuli magię tych świat?

Poczujemy kiedy spadnie śnieg (śmiech). Mamy siebie, Nasze wszystko, miłość i ciepło. Magię Świąt tworzą dzieci swoją ogromna wiara, a My przy nich możemy znów poczuć się dziećmi…

 

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings

 

Idealny prezent dla dziecka musi / powinien ?

Rozwijać, uczyć i bawić!

 

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

 

Co wybrałaś na prezenty dla Oliwiera i Igi w Mamissimie i dlaczego?

 

Scootandride – Highwaykick 2w1 Jeździk i Hulajnoga 1-5 lat Ash 

To chyba najlepszy prezent! Nie myślałam, że dzieci tak szybko i sprytnie go ogarną. Iga wsiada i podróżuje sama na jeździku, czasem się podenerwuje, zwłaszcza przy skręcaniu(śmiech), ale za każdym razem wraca. Potem przychodzi czas na Oliwiera, za pomocą jednego guzika i przeniesienia kierownicy przez klik w kilka sekund zmienia pojazd w hulajnogę i rusza w drogę! – Wszystkie Modele Scootandride znajdziecie TUTAJ 

 

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Innowacyjna hulajnoga z siedziskiem austriackiej marki SCOOT&RIDE. To idealne rozwiązanie dla aktywnych dzieci, w dodatku „rośnie” razem w nimi. Wysokość siedziska można regulować, a jego najniższa pozycja dostosowana jest do wzrostu stawiających pierwsze kroki maluszków i znajduje się na wysokości 22,5 cm. Bez używania narzędzi, za pomocą jednego guzika można w kilka sekund zamienić pojazd w hulajnogę na 3 kołach – obrócone siedzisko staje się jej przednią ramą. Wystarczy jeszcze przenieść kierownicę (montowana na klik) i gotowe!

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Teraz także starszak może rozpocząć swoją scaterską przygodę. Hulajnoga jest doskonale zbalansowana i stabilna, komfortowa i na dodatek wyjątkowo bezpieczna. Wyposażona została w opatentowany, rewolucyjny system safety-pad – tj. specjalną szeroką podkładkę, umieszczoną w dole przedniej części, która zapobiega m. in. przewróceniu się na nierównym terenie czy utknięciu kół. Jej pozycję w razie potrzeby również można regulować. Scoot & Ride Highwaykick stanie się towarzyszem zabaw Twojego dziecka na wiele lat.Janod – Kask

 

 

zdjęcie:@o.darlings 

 

W drogę nie ruszamy oczywiście bez kasków. Dwa w ulubionych, wybranych przez dzieci kolorach, stylowe z regulowanym odwodem główki, pasuje na dwulatkę i na prawie czterolatka. Przy wyjściu na aktywny spacer nigdy o nich nie zapominają!

 

Janod – Remiza Strażacka Garaż Drewniany z 10 Akcesoriami

 

Marzenie o byciu Strażakiem jest u Nas wyjątkowo silne, ponieważ wujek Oliwiera Nim jest. Zawsze docieka szczegółów i z przejęciem słucha opowieści o pożarnictwie.

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

 

A kiedy pytam Oliwiera „kim chcesz zostać kiedy dorośniesz?” mówi – znacie odpowiedz! To jedna z tych zabawek przy których młody, potrafi siedzieć godzinami tworząc bohaterskie scenariusze. Idealna propozycja dla mojego małego marzyciela.

 

 

 

zdjęcie:@o.darlings

 

Zestaw drewniany Remiza-garaż francuskiej marki Janod to idealny prezent dla każdego dziecka. Komplet składa się z remizy, będącej jednocześnie kilkupoziomowym garażem oraz 10 akcesoriów: helikoptera, karetki, wozu strażackiego, lekarza, dwóch strażaków, płomieni, hydrantu, drabiny i sygnalizacji świetlnej. Remiza posiada ponadto lądowisko dla helikopterów oraz miejsca parkingowe. Wszystkie figurki wykonane zostały z drewna. Zestaw pozwala na tworzenie wielu scenariuszy zabaw z strażakami w roli głównej.

 

 

Janod – Domek dla Lalek z 11 Mebelkami Ten domek dla lalek jest moją wymarzona zabawka z dzieciństwa… Od czasu kiedy pamietam rodzice dbali o świąteczny nastrój i zawsze czekały na Nas niespodzianki. Razem z siostrami, wierzyłyśmy w Św. Mikołaja, ale niestety nie robił wtedy tak pięknych zabawek(śmiech)! Domek jest czarujący, estetyczny i wiem, że zostanie w Naszej rodzinie dla kolejnego pokolenia.

 

 

zdjęcie:@o.darlings 

Drewniany, umeblowany domek dla lalek francuskiej marki Janod to idealny prezent dla każdej dziewczynki. Domek jest piętrowy, posiada otwierane okiennice oraz drzwi. Domek jest duży, a jedna ze ścian otwiera się, dzięki czemu domkiem może bawić się jednocześnie kilkoro dzieci. W komplecie znajduje się 11 drewnianych mebelków i wyposażenia. Pełne umeblowanie domku pozwala na długie godziny wspaniałej zabawy, a kolorystyka utrzymana w odcieniach różu sprawi, że domek spodoba się każdej dziewczynce.

 

 

Janod – Zestaw Lekarz z 10 Akcesoriami Nie od dziś wiemy, że dzieci uczą się naśladując dorosłych i każda sytuacja jest pretekstem do poznawania świata przez zabawę. Oliwier i Iga lubią opiekować się swoimi zabawkami i tak oto w ich świecie fantazji ostatnio wszystkie zachorowały!

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

Lalki przyjmują lekarstwa, maskotki mierzą temperatury, a ja przyjmuje zastrzyki(śmiech).

W torbie lekarskiej znajdziecie:
• 1 strzykawkę,
• 1 młotek neurologiczny,
• 1 środek do dezynfekcji,
• 1 bandaż w rolce,
• 1 stetoskop,
• 1 otoskop,
• 1 termometr,
• 1 szpatułka,
• 1 plik recept
• 1 ołówek

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

Większość elementów wykonana została z drewna i pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami. Akcesoria są precyzyjne i bardzo estetyczne, a zabawa nimi to sama przyjemność, zwłaszcza dla dzieci, które lubią naśladować dorosłych – takie zabawy pomagają im oswajać się z codziennością i przyswajać zasady społecznych zachowań. Prostokątna torba lekarska jest zapinana na suwak i wykonana z materiału w kolorze czerwonym (boki czarne) z charakterystycznym znakiem krzyża. Ma solidne czarne rączki do przenoszenia i wygląda bardzo elegancko.

 

 

Janod – Serwis do Herbaty 14 Elementów Macaron Mam okropna słabość do pięknych zabawek. Kiedy zobaczyłam serwis, oczami wyobraźni widziałam już moją mała księżniczkę i małego księcia pijących herbatkę na podwieczorek, w naszym towarzystwie. Tak jest teraz, przy ciepłych jeszcze, pachnących świetami ciasteczkach korzennych, popijamy herbatkę z maleńkich różowych filiżanek, które mieszczą się w dwóch palcach. Piękne!

Zdjęcie:@o.darlings

Każde dziecko będzie teraz mogło zaprosić koleżanki na herbatę, albo organizować przyjęcie urodzinowe dla lalek. Zestaw składa się z 10 ceramicznych elementów: 4 talerzyków, 4 filiżanek i dzbanuszka z pokrywką oraz 4 metalowych łyżeczek.

 

 

Janod – Statki Gra Magnetyczna Charakterystyczna grafika i dbałość wykonania to jej absolutne atuty. To jedna z tych gier, w która w dzieciństwie grali chyba wszyscy. Gra lubiana przez dzieci jak i przez dorosłych. W naszym domu od razu zalazła wiernych fanów. „Gramy na małej planszy, bo na dużej się zgubisz” – krzyczy Oliwier do swojego przeciwnika (śmiech). Uczy strategicznego myślenia i łączy świat prawie 4latka z tata, dziadkiem i pradziadkiem!

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Statki Gra Magnetyczna Janod to  wyjątkowa odsłona znanej gry w bitwę morską. Zamiast kartki i ołówka, Janod proponuje innowacyjne rozwiązanie – pięknie ilustrowane statki w postaci magnesów, które umieszcza się na dwóch magnetycznych planszach z motywem pirackim. Każdy z graczy dysponuje 10 magnesami ze statkami.

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

Dodatkowo, gracze otrzymują ścieralne markery, karty do zaznaczania trafionych statków przeciwnika oraz gumkę. W bajecznie zaprojektowanym zestawie znajdują się także specjalne podkładki pod plansze, które umożliwiają przeciwnikom rozgrywkę bitwy morskiej bez podglądania floty przeciwnika. Plansze o dwóch poziomach trudności umożliwiają zaangażowanie się w zabawę młodszym i starszym dzieciom. Gra rozbudza wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie.

 

Janod – Gra Planszowa Zgadnij Kim Jestem! Zwierzęta Gra na długie zimowe wieczory, gra która się nie nudzi i cudownie zbiera rodzine przy wspólnym stole. Pięknie uczy umiejetności budowania zdań, spostrzegawczości i że nie zawsze można wygrywać!

 

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

Gra Zgadnij Kim Jestem? zapewnia świetną rozrywkę, a jednocześnie rozwija spostrzegawczość, spryt, logiczne myślenie i kreatywność.

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

Zasady: przyjrzyj się wszystkim obrazkom i zadając pytania typu “tak lub nie” wydedukuj, którego zwierzaka wybrał przeciwnik. Wygrywa ten, kto pierwszy rozpozna tajemniczą postać. Całość zamknięta została w pudełku wykonanym z grubej tektury, które jest nie tylko opakowaniem, ale również może stanowić ozdobę pokoju.

 

Janod – Układanka Magnetyczna Ciało Człowieka Nie wiem jak u innych, ale u nas układanki magnetyczne to nie lada frajda. Propozycja dla starszaków, u nas sprawdza się wyjątkowo dobrze. Teraz dzieci układają części ciała nazywając je, a ja jestem zadowolona widząc ich wspólna zabawę. Kiedyś przyjdzie czas na naukę szkieletu, narządów wewnętrznych i mięśni.

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Układanka magnetyczna Ciało Człowieka to układanka edukacyjna, która nauczy Twoje dziecko budowy ludzkiego ciała w 12 językach (m.in. angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Co istotne, gra posiada karty w języku polskim.

 

 

Zdjęcie:@o.darlings 

 

Dzięki grze dziecko pozna nazwy części ciała, organów, kości i mięśni. Zestaw zawiera: magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik.

 

Janod – Magnetyczna Układanka 4 Pory Roku Magnetibook Kolekcja 2018 To absolutnie moje największe zaskoczenie, będzie niebanalna propozycja do nauki pór roku. Są bohaterowie, są ich historie i cały czas udaje nam się odkrywać coś nowego!

 

Zabawa polega na układaniu i przyklejaniu do magnetycznej tablicy różnokolorowych elementów i tworzenie obrazków. Pudełeczko jest jednocześnie tablicą magnetyczną. Zabawkę można wszędzie zabrać, szczególnie przyda się na długie godziny w podróży. Będzie też świetną zabawką na długie, deszczowe popołudnia.

 

 

Zdjęcie:@o.darlings

Magnetibook Pory roku zawiera 115 kolorowe magnesy z elementami, obrazującymi zmiany zachodzące w przyrodzie (np. kwitnące drzewa, pożółkłe liście, bałwan) oraz odpowiednimi do pogody strojami oraz 4 karty z przykładowymi obrazkami, które można z nich ułożyć. To świetny sposób na naukę pór roku i idealna rozrywka dla małych odkrywców. INNE TEMATYCZNE MAGNETIBOOKI JANOD znajdziecie TUTAJ 

 

Mudpuppy – Sensoryczne Puzzle Zwierzęta w Lesie Proste, kolorowe i interesujące puzzle dla małych rączek, ale spodobały się też większym, i największym (śmiech)!

 

Zdjęcie:@o.darlings

Puzzle sensoryczne, amerykańskiej marki Mudpuppy, umożliwiają dzieciom podjęcie pierwszych kroków w rozwoju ich zmysłu dotyku. Teksturowane elementy sprawią, że dziecko będzie bardzo zainteresowane układanką. Puzzle te wzbogacają dzieci o nowe doświadczenia sensoryczne, dzięki różnorodnym teksturom imitującym prawdziwe tkaniny czy materiały.

Zdjęcie:@o.darlings

Puzzle są stworzone z grubych i dużych kawałków, aby dzieci już od pierwszego roku życia mogły jeszcze lepiej się rozwijać.
W pudełku są 4 układanki, składające się (każda) z 3 puzzli (jeden z elementem sensorycznym).

Mudpuppy – Puzzle Świecące w Ciemności Kosmos Puzzle układamy od zawsze, to jedne z trudniejszych jakie mamy. Układamy przy mojej małej pomocy, układamy długo, ale zawsze konsekwentnie, do końca bo wiemy że kiedy stworzą spójna całość, świecą pięknie i cieszą dziecięce oczy!

 

Puzzle świecące w ciemności to niezwykła zabawa dla każdego malucha !Poza rozwojem zdolności manualnych, utrwalanych podczas układania puzzli dziecko świetnie się bawi również po skończonej układance, gdy może podziwiać swoje dzieło świecące w ciemności! Zabawa nie kończy się tylko na układaniu, może ona trwać całą noc. Puzzle mają 100 elementów.

Puzzle, układanki, gry , karty do gry, łamigłówki, niezwykłe kolorowanki, magnetyczne układanki MUDPUPPY  znajdziecie TUTAJ 

 

 

Dziękujemy za rozmowę i niezwykłą atmosferę świąt uchwyconą na Twoich zdjęciach. Nie mamy wątpliwości, że to będzie wyjątkowa Gwiazdka !

 

zdjęcia:@o.darlings