Wiosna sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Pachnące bzem spacery z maluchem czy zabawy na podwórkach dostarczają wiele radości i ładują akumulatory – tak dzieci, jak i ich rodziców.

Choć owe hulanki i swawole na dworze są atrakcyjne ze swej natury, można je urozmaicić – niech nie wieje nudą! Nasz pomysł numer jeden – to zakup akcesoriów niezbędnych do wiosennych zabaw (nasz hit to wiaderkowe szczudła i wieeelkie bierki). Pomysł numer dwa… Cha! Zobaczcie!

Co powiecie na garść wiosennych, podwórkowych inspiracji? Podpowiemy, jak samodzielne zrobić gigantyczną jengę czy latawiec. A może urządzicie z nami wróżkowy ogródeczek lub zagracie w podwórkowego twistera?

A wiecie co – oprócz efektu finalnego, no i zachwytu w oczach dziecka – jest w tym wszystkim fantastyczne? Że majsterkowanie, by stworzyć zabawki i akcesoria do wiosennych szaleństw podwórkowych to po prostu frajda sama w sobie.

10 pomysłów na samodzielnie wykonane zabawki i wariacje podwórkowe

Malutki ogródeczek

fairy-garden-miniature-house-fairies-fairyhouses-fairygarden-15

Malutki ogródeczek dla malutkiej wróżki może zrobić każde dziecko, naturalnie z pomocą rodzica. Nas ten pomysł, a i jego realizacja, oczarowały. Można zbudować nawet malutką huśtawkę! I hamak!

Czas na puszczanie latawca

how-to-make-a-kit$!x900

Puszczanie latawca, zwłaszcza takiego, który jest zrobiony własnoręcznie, dostarcza wiele radości i emocji. Spróbujcie tego tej wiosny koniecznie!

Big Jenga

6a00d8358081ff69e20192acb647d3970d-800wi

Zabawa z jengą w roli głównej jest nie mniej atrakcyjna niż samo jej tworzenie. Duża jenga równa się dużo radości!

Gigantyczne domino

20120726-IMG_2324

Kto by nie chciał ułożyć takiego domino? Każdy! Prawdopodobnie każdy też chciałby wziąć udział w procesie tworzenia – to musi być świetna zabawa.

Twister na trawie

yard-twister-590x590 Ten pomysł jest genialny w swej prostocie. Twister na trawie to gwarancja fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu.

Podwórkowy KerPlunk

ker-plunk-main-image-vertical

Rozgrywki domowej ligi na wysokim poziomie… atrakcyjności. Mamy apetyt na tę grę!

Recyclingowe kręgle

bowling5

Ta idea bardzo nam się podoba. Zagrać w samodzielnie zrobione, ekologiczne kręgle – super!

Kamienny duet: kółko i krzyżyk?

Garden tic tac toe 2 resized

Podwórkowa wersja tej popularnej gry, będącej doskonałym zabiajaczem czasu ma wiele twarzy. Zachęcamy do kreowania własnej, ogrodowej wersji.

Ringo

ringo

Pomysłowa interpretacja (i jakże stylowa!) ringo – w wersji butelkowo-ekologicznej.

Kiwaczka

recycled-tire-teeter-totter Bujaczka-kiwaczka – nie mogłyśmy tej zabawki nazwać inaczej. Kolorowe, ekologiczne i pomysłowe źródło radości dla maluchów. I jaka jest łatwa do zrobienia!