Zadzwonił! pierwszy dzwonek… donośnie i głośno przypominając, że powrót do szkoły i przedszkola nie ma odwrotu;) I dobrze! Wakacje były bardzo udane a dzieciaki cieszą się na nowe wyzwania, nowych kolegów lub spotkanie z tymi sprawdzonymi, najlepszymi.

I jedno się nie zmienia… rodzice pełni troski wspierają swoje pociechy kompletując wyprawki. Zapraszamy do podsumowania naszej akcji Back to school, podczas której pięć rożnych mam zbierało rzeczy do #wyprawkizmamissimą. Podeszły do tematu nieszablonowo, zawsze zwracając uwagę na edukację…nie zawsze tą tylko w szkole. Bo czyż nauka przez zabawę się zdezaktualizowała? nigdy!

Ania @hakauuka , Paula @brunoszka, Karolina @karola_lysiak ,  Paulina @wielcymalutcy, Anna @pastel_stories  i ich dzieciaki miały niezłą frajdę. Po raz kolejny udało się nam i im udowodnić, że kompletowanie wyprawki może być super zabawą. Niektóre z nich nawet nie doczekały do szkoły i przedszkola i są eksplorowane prze dzieciaki w ich domach. Zresztą zobaczcie sami 🙂

 

zdjęcie:@wielcymalutcy

WYPRAWKA POLI 

Dla Anny @pastel_stories wybranie wyprawki do nie lada wyzwanie. Wybór jest naprawdę ogromny i dlatego należy wybierać z głową. Ale udało się! Jej czteroletnia córeczka Pola wraca we wrześniu do przedszkola ale kompletowanie wyprawki to także świetna frajda dla młodszej dwuletniej Poli.

Zdjęcie:@pastel_stories

„..Na naszej liście na pewno ważne są akcesoria typowo przedszkolne, jak wygodny plecak, pudełka do przechowywania drobnych przekąsek,bidon na wodę. Córka w ciągu roku ma kilka wycieczek i te rzeczy są wtedy naprawdę potrzebne.
Na co dzień do plecaka wkłada swojego pluszaka i ulubione drobiazgi, typu naklejki, przypinki itp…”

W pokoju dziewczynek pojawiła się także świetna magnetyczna mapa świata – bo przecież ciekawość można nakarmić nie tylko w przedszkolu:)

Całą rozmowę z Anną oraz opinię o wybranych rzeczach znajdziecie TUTAJ

SIŁA SIÓSTR 

O sile sióstr wie też nieco nieco Karolina @karola_lysiak. Zosia ( 5,5 roku )  i Tosia (2,5 roku)   wracają do przedszkola  i razem z mamą wspólnie wybrały rzeczy do swoich wyprawek. W ich wyborach nie zabrakło także miejsca na wyobraźnię, zabawę, kreację. Czas przedszkolnych swawoli to nie tylko obowiązki ale i świetne przygody, nieustanne odkrywanie, poznawanie 🙂

zdjęcie: @karola_lysiak

„…Zawsze stawiam na jakość, tak też jest w przypadku wyprawki. Praktyczne ubranka, wygodne kapcie, które maluch założy z łatwością oraz dobrej jakości piżamka i pościel to podstawa. Ponadto przybory plastyczne, kosmetyki również musza być odpowiednie dla małego przedszkolaka…”

Co znalazło się w wyprawce córek Karoliny :)?

„..Poza podstawowymi rzeczami, które są niezbędne w przedszkolu z pewnością przydadzą nam się lunchboxy. Są idealne by zapakować przekąski nie tylko do przedszkola ale tez na spacer czy wycieczkę. Dzieki niewielkim rozmiarom pojemniki zmieszczą się zarówno w plecaku jak i w śniadaniówce.

W naszym przedszkolu wymagane jest ubranie  na zmianę. Do ich przechowywania sprawdza się poręczne torebki, które mogą być wykorzystane również jako woreczek na kredki, kosmetyki, buty czy strój gimnastyczny….”

W wyborach dziewczynek Karoliny nie zabrakło kolorowych naklejek, przypinek, naprasowanek i oraz cudownych walizeczek MERI MERI – w końcu dziewczynki zawsze mają mnóstwo skarbów, które można do nich włożyć:)

Całą rozmowę z Karoliną oraz jej wszystkie wybory znajdziecie TUTAJ 

CZWÓRECZKA GOTOWA NA PODBÓJ WRZEŚNIA 

Gdy w rodzinie jest czwórka dzieci nie ma czasu na nudę. Jest za to mnóstwo obowiązków, ale i też śmiechów, zabawy. Wrzesień dla Pauliny @wielcymalutcy to dużo przygotowań ale także moment wytchnienia kiedy wreszcie 3/4 gromadki rozpierzchnie się do szkoły i przedszkola 😉

Zdjęcie:@wielcymalutcy

„..W tym roku zdecydowanie pozytywnie. A nawet czuje podekscytowanie i nie mogę się doczekać tego pierwszego dnia szkoły! Moja najstarsza córka idzie do pierwszej klasy i chyba trochę czuję się jakbym to ja sama szła 😉

Autentycznie na sama myśl, aż mam motyle w brzuchu! Zazdroszczę im tego czasu. Tworzą swoją historie. Swoje przyjaźnie. Swoje miłości i swoje błędy. Piękny czas przed nimi…”

 

Paulina wie jak rozpocząć ranek aby wszystko poszło gładko. Pełna energii i optymizmu do kompletowania wyprawki podeszła z typowym dla siebie skupieniem na jakości rzeczy dla dzieciaków.

„…Jednak kupując różne produkty mam jedna zasadę. Rzeczy kupione maja być dobrej jakości. Mają z nami przetrwać długo. Mają być przydatne kolejnym dzieciakom. Bardzo nie lubię tych bazarowych zabawek ze słabej jakości plastiku. Po prostu szkoda pieniędzy. Ja wiem. Dzieci najczęściej właśnie takie tanie gadżety cieszą. Ale mi jest szkoda. Bo wiem że za dzień albo dwa będę musiała to wyrzucić. Bo się połamie. I będzie płacz…”

Wybrała nie tylko edukacyjne zabawki dla tych najmniejszych takie jak puzzle, piramida zabaw czy tablicę JANOD ale także płaszcz przewciw deszczowy i parasolkę SKIP HOP. Nie obyło się też bez plecaka – bo bez niego wiadomo – ani rusz 😉

Całą rozmowę z Pauliną oraz opinię o wybranych rzeczach znajdziecie TUTAJ 

WSPARCIE STARSZEGO BRATA 

Gdy najstarszy syn idzie pierwszy raz do szkoły szykowanie wyprawki to także wielkie emocje dla mamy. Bruno – synek Pauli @brunoszka we wrześniu podejmie nowe wyzwania  w szkole podstawowej – to duża zmiana.  Okazuje się jednak, że nie jest jedyny, który kompletuje rzeczy wyprawki. Jego młodsza siostra także  spisuje listę wyprawkową… ale do przedszkola. Są dla siebie wielkim wsparciem i mają wiele wspólnych tematów.

Dla najmłodszej Melki też znalazło się coś  na liście #wyprawkizmamissima

„…To dla mnie przede wszystkim wielkie przeżycie. Bruno od września idzie do pierwszej klasy. Widzę, że bardzo traktuje temat poważnie i bardzo się cieszy, ale znam go i wiem, że pierwsze dni będą dla niego trudne. Nowi koledzy i koleżanki to dla niego wyzwanie. Bianka natomiast od sierpnia po miesięcznej przerwie zaczęła chodzić do swojego przedszkola, więc u niej nie ma wielkiej rewolucji w tym roku. Czy sie sieszę, że wracają? Tak to fakt, nie da się ukryć, że jest to złapanie oddechu, bo dzieci w ciągu dnia są w szkole/przedszkolu, ale jest jeszcze Melka, która jak nie ma rodzeństwa w domu jest przyklejona do mnie na 100% (śmiech) więc chyba lubię jak są w domu wszycy razem. Ale jest czas na szkołę, przedszkole i jest czas na wakacje i to jest fajne…”

Dla mamy trójki dzieciaków ważna jest jakość i praktyczne rozwiązania: Plecak i Lunchbox Nietoperz SKIP HOP, karty do nauki liczenia Mudpuppy, Puzzle Ciało Człowieka Janod , gadżety od MERI MERI i inne

„… Liczy się oczywiście praktyczność. Nie lubię kupować niepotrzebnych rzeczy, które tylko zajmują miejsce a przy trójce dzieci i tak jest tego tyle, że czasem łapię się za głowę…”

Wszystkie wybrane rzeczy oraz sposoby Pauli na poranny chaos znajdziecie TUTAJ 

CAŁA TRÓJKA SZYKUJE WYPRAWKĘ  

U Ani @hakauuka wszystko jest zorganizowane na ostatni guzik. Kuba to już 14 letni chłopak, Janek ( 9 lat ) razem z Marysią ( lat 4 ) skompletowali świetną wyprawkę.

„…Zdecydowanie muszę mieć wszystko zaplanowane. Tak jest, że poziom ogarnięcia rośnie wprost proporcjonalnie do ilości posiadanych dzieci 😀 !

Przygotowania do szkoły zaczynamy w lipcu od… pomalowania pokoi ! (wiem jak to brzmi 🙂 ). Nie obejdzie się również od innych zmian w pokoju, wyszukiwaniu fajnych dodatków etc…”

Ania stawia na jakość i pomysł

„..Jakość, praktyczność oraz estetyka 🙂 Lubię kupować im ładne rzeczy. Zdaję sobie sprawę, że czasem przesadzam chcąc im wynagrodzić to, że ja wychowywałam się w całkiem innych warunkach. Z drugiej jednak strony, jeśli mogę sobie na to pozwolić, to dlaczego nie?..”

Lunchbox, plecak, magnetibook, Zamki, Puzzle Map of Europe czy świetna temperówka Robot to tylko niektóre z wyborów Ani i jej dzieciaków

 

 Całą rozmowę i wyprakę Jaska, Kuby i Marysi znajdziecie TUTAJ 

Nasi mali bohaterowie poszli do szkoły i przedszkola świetnie wyposażeni.

Życzymy im odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań!

Co powinno znaleźć się wyprawce przedszkolaka i szkolniaka znajdziecie TUTAJ a wszelkie inspiracje TUTAJ 

Zdjęcie profilowe: @wielcymalutcy