Już za chwileczkę, już za momencik… zaczną się wakacje i upragnione przez wszystkich letnie wyjazdy. To doskonała okazja aby uwiecznić piękne kadry Waszych chwil: tych uśmiechniętych, szalonych, niewinnych , z humorem, artystycznych, tych które w przyszłości przywołają miłe, wakacyjne wspomnienia.

Nie musicie mieć profesjonalnego sprzętu, nie musicie przygotowywać scenografii godzinami. Wystarczy pomysł, humor i chęć do fotografowania. Nawet Wasz telefon udźwignie ciężar odpowiedzialności a my podpowiemy Wam kilka patentów na świetne zdjęcie z wakacji 🙂 – oto kilka banalnie prostych patentów na wyjątkowe zdjęcie 

 

zdjęcie

Zdjęcie z góry to zawsze świetny pomysł na zdjęcie szczególnie ruchliwych, małych milusińskich ;). Jeśli maluszek jest goły możecie użyć owocu, który zakryje część ciała, której nie chcecie pokazać – świetne dla tych, którzy lubią publikować zdjęcia na profilach społecznościowych ale chronią prywatność swoich maluchów 🙂

 

Jak maluszek śpi możecie pokusić się o wymyślenie delikatnej scenografii/ otoczenia. Same nie jesteście umalowane, wyszykowane – nie ma problemu. Zdjęcie z góry daje możliwość stworzenia pięknego otoczenia i kadru z brzdącem w letniej odsłonie w roli głównej 🙂

 

zdjęcie

Jesteście na spacerze. Zachwycacie się otoczeniem, aurą. Nie chcecie pokazywać na zdjęciu siebie ani dziecka. Chcecie jedynie uchwycić ten moment, ten nastrój – zdjęcie z góry pozwoli zachować wspomnienie pięknej letniej pogody. Gołe stopy, letnie klapki na Waszych stopach  przywołają cudowne wspomnienia jak tylko zerkniecie ponownie na to zdjęcie – fajny pomysł szczególnie latem gdy stopy dziecięce są gołe na kocyku, w wózku, w koszu mojżesza :)!

A może szybka orzeźwiająca kąpiel w ciągu dnia 🙂 ? w zlewie w kuchni :)? Czemu nie – świetny, prosty kadr  – a wspomnienia i mnóstwo humoru na lata 🙂

ZWYCZAJNE CZYNNOŚCI 

Macie w swoim otoczeniu kogoś kto lubi robić zdjęcia: męża,chłopaka, mamę, brata, siostrę, przyjaciółkę. Dajcie mu aparat i poproście o robienie wielu zdjęć w zupełnie niepozowanych sytuacjach, codziennych momentach. Wówczas gdy wyciskacie sok, rozwieszacie pranie, wybieracie owoce na straganie, czytacie książkę ten ktoś może uchwycić idealny kadr wybrany z wielu zrobionych zdjęć 🙂

zdjęcie

Sami macie takie zdjęcia w albumach – czyż nie ogląda się ich wspaniale?. Takie zdjęcia to wspaniały „dokument” Waszych wakacji. Piękne kadry wyłonią się same. Dzieci zrobią „całą robotę” Styliści ani producenci sesji nie będą potrzebni 🙂

BIAŁO- CZARNE KADRY 

Nie bójcie się biało – czarnych, głębokich kadrów. Większość z Was ma filrty w swoim telefonie i nie należy się obawiać, że „zepsujecie” wakacyjną aurę pełną soczystych kolorów  bielą i czernią – takie zdjęcia mogą być bardzo piękne, wyraziste a czasem nawet lepsze o tych pełnych kolorów.

WSTYDLIWE DZIECKO

Macie wstydliwego kilkulatka:)? Na widok aparatu lub telefonu ucieka z krzykiem ” nie róbcie mi zdjęć”. Patrzycie na uciekającego brzdąca i myślicie ” jaka szkoda, że nie mogę zrobić jej/ jemu zdjęcia – jest taki słodki.

Jest na to sposób. Weźcie kawałek arbuza i poproście aby jedynie wychilił się z zza niego. Zdjęcie będzie letnie, arbuzowe a może zachęci malucha do dalszego pozowania ;)?

Zdjęcia z owocami dają dużo możliwości. Pamiętacie jak zakładaliście kiedyś na uszy kolczyki z czereśni lub wiśni – może warto przypomnieć o tym swoim maluchom :)? i zrobić świetną wakacyjną fotkę:)?

ZDJĘCIE ZE SPACERU / zrobione od tyłu

Na wakacjach okazji do spacerów wszelakich nie brakuje. Okazuje się, że jest to doskonała okazja do zrobienia nietypowych/ ale wręcz artystycznych zdjęć.

Przyznajcie, że zagonienie więcej niż 1 dziecka do zdjęcia to zadania czasami wręcz niewykonalne. Mamy na to sposób.  Zróbcie zdjęcie maluchom jak idą na spacerze przez Wami. Zagadane, zajęte „swoimi tematami” będą super modelami podczas Waszej potajemniej sesji – polecamy 🙂 i chodź nie widać ich twarzy będziecie mogli mieć piękne wakacyjne kadry z dziećmi:)!

PRZEBIERANIE MALUCHÓW

zdjęcie

Przebieranie maluszków to zawsze świetny patent na udane/ śmieszne  zdjęcia. Maluszek przebrany za rekina i sfotografowany nad morzem – super pomysł. Jeśli macie zacięcie zachęcamy do robienia takich zdjęć – niesamowita pamiątka na lata dla Was i kiedyś dorosłego Waszego dziecka :)!

ZABAWA Z PERSPEKTYWĄ 

Zabawa z perspektywą i ciekawy pomysł to zawsze świetny pomysł na nietypowe zdjęcie. A może wyjść z tego naprawdę niezła gratka – jak na przykład chłopiec poniżej, który wystawił jedynie język nad lodem a sprytny tata lub mama zrobili zdjęcia chmurki lecącej nad wafelkiem. Całość wygląda …”oszołamiająco” Maluch zajada chmurkę 🙂 !

Trochę wyobraźni i operowania telefonem czy aparatem wystarczy 🙂 – to wcale nie jest takie trudne – Ćwiczycie kilka sekund i działacie 🙂

Jesteście na plaży :)? podpowiadamy jak możecie zrobić mega śmieszne zdjęcie – spójrzcie na tą rodzinkę zlęknioną przed wielkim wiaderkiem do piasku. Wiaderko ustawiacie blisko aparatu a rodzinkę ustawiacie tak aby wydawała się dużo mniejsza.

PONTON „ROBI CAŁĄ ROBOTĘ”

Kolorowy, piękny ponton… rzeka, jezioro,morze, ocean. Wystarczy zadbać o dalszy plan i wyjątkowe zdjęcie z pontonem gotowe.

zdjęcie

Mała „słodycz” w środku i świetne zdjęcie gotowe :)!

Tych i innych inspiracji szukajcie na Instagramie…oraz kombinujcie 🙂 czasem im prościej tym lepiej – tej zasady trzymajcie się także robiąc zdjęcia podczas wakacyjnych wypadów.