Choć mamy dopiero półmetek wakacji, Anna już powoli myśli o wyprawce dla starszej, czteroletniej Poli . Młodsza córeczka Mila ( 2 latka ) też dzielnie uczestniczy w przygotowaniach do powrotu do przedszkola. Wyprawka ma być nieszablonowa, praktyczna… ważne aby zawierała także rzeczy, które nie tylko edukują, ale też cieszą oko, poprawiają humor.

Desing, wygląd ma znaczenie. W połączeniu z jakością to najlepsze w co możecie wyposażyć dzieciaki już w we wrześniu.

 

 

 

Ania @pastel_stories przykłada do tego wielką wagę. Razem z nami wspomina swoje kompletowanie wyprawki w dzieciństwie, opowiada o szybkich porankach przed przedszkolem oraz podpowiada jak zaplanować czas po południu,kiedy wszyscy są znowu razem 🙂

Sprawdźcie co znalazło się w ich wyprawkowych wyborach, tym bardziej, że całość możecie zobaczyć w kadrach z obiektywu Ani 🙂 – zapraszamy na pierwszą odsłonę BACK TO SCHOOL #wyprawkaprzedszkolaka #wyprawkazmamissima 

 

Lunchbox Petit Monkey 

 

Cudowne, sielskie wakacje dobiegają końca. Z przyjemnością podchodzicie do tematu kompletowania wyprawki do przedszkola ? Gotowe na nowe wyzwania?

Tak oczywiście! Uwielbiam to <3 Pamiętam, gdy byłam dzieckiem, wybór szkolnej wyprawki sprawiał mi niezwykłą radość.
Razem z mamą wybierałyśmy się wtedy na zakupy i szukałyśmy najpotrzebniejszych rzeczy.
Dziś wszystko trochę się zmieniło – mamy dużo szerszy wybór jeśli chodzi o asortyment.
Sklepy oferują coraz więcej rozwiązań, fajnych i użytecznych gadżetów.
Szczerze mówiąc, można się w tym wszystkim zagubić, dlatego wybieramy z głową – to co na pewno się u nas przyda.

Co jest priorytetem na Waszej liście wyprawkowej ?

Na naszej liście na pewno ważne są akcesoria typowo przedszkolne, jak wygodny plecak, pudełka do przechowywania drobnych przekąsek,bidon na wodę. Córka w ciągu roku ma kilka wycieczek i te rzeczy są wtedy naprawdę potrzebne.
Na co dzień do plecaka wkłada swojego pluszaka i ulubione drobiazgi, typu naklejki, przypinki itp.

 

 

Naklejki, spineczki , przypinki, naprasowanki Meri Meri 

Opisz nam swój typowy poranek w tygodniu  przedszkola? Co jest najtrudniejsze a co przychodzi z łatwością ?

Nasze poranki nieco różnią się od tych, które jeszcze niedawno miały miejsce. Jak przystało na prawdziwego przedszkolaka – Pola lubi rano się wyspać i ciężko ją zbudzić ;).

Gdy już wstanie, następuje wybór sukienki i dodatków – co ostatnio jest dla nas nie lada wyzwaniem, bo Polcia ma już swoje ulubione elementy garderoby, i bywa ciężko z przekonaniem jej do czegoś innego 😉 Z reguły zawsze pozwalam jej iść do przedszkola w tym, co sobie sama wybierze (nawet jak nic do siebie nie pasuje 😉 ale czasami pogoda wymaga zmiany planów i wtedy zaczynają się negocjacje 🙂

 

Dziewczynki dużo czasu spędzają razem. Jak planujesz im czas po przedszkolu   aby spędzały go kreatywnie ?

One za sobą wprost przepadają! Są nierozłączne <3 Jak jednej nie ma, to druga nieustannie o nią pyta.  Często też wymieniają się swoimi rzeczami (choć nie obywa się bez kłótni 😉 i tak na przykład młodsza zachwyciła się plecakiem starszej siostry,
którego nie chce już zdjąć. Całe szczęście Polcia nie ma nic przeciwko, by pożyczyć go siostrze 🙂
Po przedszkolu planuję im czas przede wszystkim kreatywnie. Super sprawdziła się u nas magnetyczna mapa świata Janod.
Moim zdaniem to hit! Uczymy się wspólnie i poznajemy nowe miejsca. Nie mogę w to uwierzyć jak Polcia szybko zapamiętuje nazwy państw, wysp i kontynentów.
Uważam ze to must have każdej wyprawki przedszkolnej. Niezwykle kreatywna i angażująca umysł dziecka zabawa. Szczerze polecam!

 

 

 

Co jest dla Twoich dziewczynek najważniejsze w wyprawce – na czym przede wszystkim się skupiają? – w końcu świat „dziewcząt“ rządzi się swoimi prawami 😉

Moje córeczki są jeszcze małymi dziećmi, i jak większość dziewczynek uwielbiają kolorowe, mieniące się naklejki, przypinki w kształcie tęczy,kolorowe dziewczyńskie bibeloty. Jednak chyba kredki w kształcie gwiazdek podbiły ich serca. Obie uwielbiają rysować i malować,
a jeśli do tego wszystkiego dojdą przybory w fajnym kształcie, to już jest totalny odlot 😉

 

 

 

Czego szukasz kompletując wyprawkę dla Poli? Jak udaje Ci sprostać jej oczekiwaniom jednocześnie dbając o praktyczny wymiar rzeczy ?

Szukając wyprawki w głównej mierze skupiłam się na praktycznych rozwiązaniach podanych fajny sposób – tak by zwrócić uwagę malucha i wzbudzić w nim chęć poznawania świata. Uważam ze mapa świata Janod jest pod tym względem strzałem w dziesiątkę. Dzięki wbudowanym magnesom nic się nie zgubi, można ją zawiesić w dowolnym miejscu w pokoju, lub też po prostu położyć na podłodze. Niezwykle pobudza umysł dziecka, szlifuje pamięć i stanowi świetną zabawę.

Co znalazło się na Twojej liście wyprawkowej dla dzieci i dlaczego?

 

Na mojej liście wyprawkowej znalazły się:

 

 

naklejki i akcesoria Meri Meri – niezwykle kolorowe i estetyczne naklejki i gadżety kultowej firmy, które cieszą oko i stanowią element wyprawkowy dla każdej dziewczynki.

 

 


plecak  Petit Monkey – niezbędny na codzień w drodze do przedszkola, lub podczas wyjazdów i wycieczek. Fajny ergonomiczny kształt i unikatowy design, oraz mónstwo przegródek do chowania przeróżnych skarbów – więcej rzeczy Peti Monkey znajdziecie TUTAJ 

 

 

pudełka do przechowywania żywności PETIT MONKEY – przydadzą się by zapakować lunch lub drobne pzrekąski dla naszego malucha. Mają wygodny kształt, łatwo się otwierają. Zwierzątka umieszczone na wieczkach pudełeczek podobają się dzieciom.

bidon Drink in the Box – nasz pierwszy bidon, który nie przecieka! To bardzo ważne, gdyż zabierając ze sobą dotychczasowe bidony często zdarzało się, że torba lub plecak były mokre w środku ze względu na niedomykanie się buteleczek. Ten zbudowany jest tak, że napój jest na swoim miejscu 🙂

kredki Gwiazdy Oceanu Ooly– dla każdego dziecka, które uwielbia rysować. Kształt kredek zachęci na pewno nawet oporego malucha i z pewnością umili mu czas podczas artystycznych zadań.
-Mapa Świata Janod – bardzo fajna magnetyczna mapa – niezwykle rozwojowa, kolorowa i podana w ciekawy sposób. Jedna z lepszych kreatywnych zabawek jakie ostatnio widzialam na rynku.

Mapa Świata Janod – bardzo fajna magnetyczna mapa – niezwykle rozwojowa, kolorowa i podana w ciekawy sposób. Jedna z lepszych kreatywnych zabawek jakie ostatnio widzialam na rynku.

Spinacze do papieru brytyjskiej firmy NPW ROW. Wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zestaw zawiera 6 uroczych spinaczy, do spinania najpotrzebniejszych kartek.

Aniu, dziękujemy za rozmowę i podpowiedzi 🙂 

Zdjęcia: Anna @pastel_stories 

Inne rzeczy do wyprawki szkolnej i przedszkolnej znajdziecie TUTAJ