Pamiętam szczęśliwą minę mojej córki, kiedy pierwszy raz wybralyśmy się na wycieczkę rowerową. Wycieczka była „tylko” do warzywniaka, a rowerem był bezpedałowy biegacz. Ale stało się: mogłyśmy jechać obok siebie na równych prawach. Od tej pory ukochana spacerówka mogła pójść wreszcie w kąt, podobnie jak fotelik rowerowy, z którym nigdy nie czułam się zbyt pewnie. -Teraz ja cię poprowadzę! – albo: – Ja znam trasę! – wołała mała, zadowolona z siebie rowerzystka. I nagle się okazało, że droga do przedszkola zajmuje nam o połowę mniej czasu, a nogi prawie nigdy nie są zmęczone.

Wishbone design

Rich, tata trójki dzieci, wymyślił biegacz, który rośnie wraz z dzieckiem. Sklejka, lekkie kółka, mobilne siodełko i fantastyczny wzór: oto składniki sukcesu rodzinnej marki, która podbiła wszystkie kontynenty i zgarnęła wiele nagród. Wishbone to też jedyny bezpedałowiec, który wyjściowo ma zamontowane trzy koła. Dzięki temu nadaje się także dla najmłodszych dzieci.

Wishbone  Bike w edycji limitowanej kupicie w mamissima.pl

wishbonebikes_bikes_situ1 Wishbone_Trike

Micro

Te hulajnogi mają w sobie coś, co sprawia, że dzieci nie chcą się z nimi rozstawać. Sama nie wiem, czy chodzi o lekkość, stabilność i świetne kółka, które wytrzymują polskie chodniki czy może o soczystą gamę kolorystyczną. W każdym razie na rodzicach największe wrażenie robi niezawodna solidność Mini Micro i jej praktyczność.

Micro i akcesoria znajdziecie w mamissima.pl.

mini-micro-1SHOT01-041edit

Kiddimoto

Nawet najbardziej oporne przed założeniem kasku dzieci ulegają urokowi brytyjskiego Kiddimoto. W kwestii kasków kluczowe jest nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygoda. Musi być miękko, przewiewnie i lekko. No, to proszę bardzo! Do tego w komplecie komplety atestów i fajny wybór wzorów.

KMH007-HelmetBlueGoggleside

Egg

Tę holenderską markę stworzył Rick, zapalony rowerzysta, kiedy został tatą. Poszukiwał ładnego, wygodnego i uniwersalnego kasku dziecięcego, który sprawdzi się przy wielu aktywnościach. Prototyp Egg przetestowali razem z córką: najpierw Rick woził ją w foteliku rowerowym, potem posadził ją na biegaczu, wreszcie przyszedł czas na hulajnogę, rolki, narty i sporty wodne. Egg za każdym razem sprawdzał się znakomicie. I tak też wyglądał.

EGG_image_cycle egg-bg_allfront

Janod

Bardzo się ucieszyłam, kiedy marka znana z produkcji mądrych, pięknych zabawek, zapowiedziała, że zaprojektuje swój pierwszy rower. Wyszedł z tego lekki, zwinny biegacz o formie jako żywo wyjętej z Rzymskich wakacji. Uroda nic nie ujęła z aspektów praktycznych: siodełko jest regulowane, konstrukcja wytrzymała a bezpieczeństwo gwarantują odpowiednie atesty.

pol_pl_Rowerek-biegowy-mietowy-Scooter-Janod-1389_1 pol_pl_Rowerek-biegowy-mietowy-Scooter-Janod-1389_3

Early Rider

Aż trudno uwierzyć, że kameralny zakład produkcji rowerów Early Rider działa w samym sercu Londynu. Założył go totalny i nie uznający kompromisów w kwestii jakości i wzorów pasjonat. Dlatego też Early Rider samo produkuje i składa od A do Z wszystkie niezbędne części, z których powstają rowery stylowe, niezniszczalne i z duszą.

early-rider-slide-image-1

early-rider-belter-16-kids-bike

Volare

Klasyczne holendry tej marki produkowane są od lat 40., i pewnie dlatego znamy je w całej Europie. Solidność, prostota i niezawodność to wyznaczniki stylu, który nie zmienia się od dekad. Modele dla dzieci niczym się nie różnią od tych dorosłych: są i błotniki, i bagażniki, i klasyczne osłonki na łańcuch.

115331250115volare-dutch-oma-jeans-rower-dziewczecy-kola-24-cale10

52405_transparant_sample_jb-W1800

Electra

Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Ponoć najwygodniejsze rowery na świecie (a na pewno te najbardziej stylowe) mają też modele dla dzieci. Ale najbardziej urocze są dodatki – choćby dzwonek, który najprostszy, skromny rower zamieni w nasze jedyne, niepowtarzalne cudo. Wybierać w kolorach – i rozmiarach! – można bez końca.

electra-276425

 

Artykuł został przygotowany dla magazynu GAGA.