Kąpiel to jest to, co tygrysy lubią najbardziej 🙂 Chyba że jest to kąpiel z ulubionymi zabawkami… wtedy jeszcze bardziej. Na szczęście producenci prześcigają się w pomysłach, jak urozmaicić ten wieczorny rytuał. Mamy dla Was kilka pomysłów na taką zabawkę… Ciekawi jesteśmy czy będziecie równie zachwyceni jak my.

Pipes, czyli rury. Zabawka do wody amerykańskiej marki Boon.
Kto by pomyślał, że nieszczelne rury mogą być takie zabawne, jednak te w naszym wydaniu sprawiają, że czas kąpieli to nie lada gratka, nalewamy, przelewamy bez końca. Rury są w pięciu kształtach, których można używać pojedynczo lub razem tak, aby tworzyły łańcuch. Dzięki przyssawkom do ściany, woda przelewa się z powrotem do wanny, a nie na podłogę. Mali hydraulicy przygotujcie się do pracy.

Kap Kap to niezwykła zabawka do kąpieli, marki Fat Brain Toys. Wykonana z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Jeden kubeczek sprawia, że woda kapie jak delikatny deszczyk, drugi tworzy duże krople, a przez trzeci wada płynie stałym strumieniem, który może napędzić wiatraczek. Poeksperymentuj z ustawieniem kubeczków, możesz zmieniać je w dowolnej kolejności lub bawić się z nimi oddzielnie. Podstawa kubeczków zrobiona jest z miękkiego silikonu o różnej fakturze.

Niezwykła zabawka Deszczowa Chmurka Plui marki Moluk zaprojektowana przez Alexa Hochstrassera i Johannę Rickenbah, która pozwoli odkrywać pierwsze zasady fizyki. Sprawdzi się także na basenie czy nad jeziorem. Wystarczy zanurzyć ją w wodzie aby się napełniła, po wyjęciu “pada” z niej przyjemny deszczyk, który można kontrolować zamykając i otwierając otwór na górze.
Ciekawe kształty pobudzają ciekawość, stymulują zmysły i inspirują dzieci do zabawy.

Zabawka do wody – Fontanna Pszczółka, znanej i lubianej amerykańskiej marki Skip Hop. Zanurz pszczółkę w wannie, następnie dzięki wygodnym uchwytom unieś ją ponad powierzchnię wody – efekt wodnego parasola gotowy. Podziwiając wodną kaskadę, Twoje dziecko zrozumie czym jest zasada akcji i reakcji. Kolejna fantastyczna zabawka do kąpieli w kolekcji!

Puzzle do kąpieli firmy Skip Hop. Dwustronne elementy podwajają radość: z jednej strony obrazek z przyjazną sówką i pszczółką, z drugiej strony zabawna małpka. Znajdą się nawet cyferki, które wspomogą naukę liczenia. Puzzle unoszą się na wodzie i trzymają się wanny oraz płytek. Dzięki pierścieniowi-zawieszce można je łatwo spiąć i przechować w oczekiwaniu na kolejną kąpiel.

Oogi to kreatywne zabawki rozwijające wyobraźnie, zdolności manualne, szwajcarskiej firmy Moluk. Oogi to zupełnie nowy rodzaj zabawki, cudownie wyrazisty, kusi wszystkich aby go dotknąć i zaprosić do zabawy. Jego przyssawki na głowie, niesamowicie rozciągliwych rękach i nogach połączą się z każdą gładką powierzchnią. Zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy. Zestaw zawiera 4 sztuki.

Zabawka Yookidoo Wesoły Kranik I Wirujące Trybiki oferuje ponad 10 różnych aktywności wodnych! Odkryj je razem z dzieckiem! Ta zasilana na baterie muzyczna zabawka posiada unikalny system pompujący wodę i zaprojektowana została z miłości do czasu spędzonego na zabawie w kąpieli. Jak się bawić? Włącz kranik naciskając duży przycisk z oczkami. Odkryj różne efekty wodne przy użyciu kilku kubeczków. Jeden ma sitko, inny obracający wiatraczek, a pozostałe dwa służą do zrobienia efektu “a kuku”! Zarówno kranik jak i uchwyt przytrzymujący kubeczki można przełożyć na druga stronę.
Dopasuj kształt i kolor każdego z trybików, włóż je na kolorowy panel w odpowiednim miejscu, a potem ciesz się ze wspaniałego efektu wirujących trybików napędzanych strumieniem wody! Zablokuj odpływ wody w kraniku dla wesołego efektu zraszacza! Te wszystkie aktywności wodne uczą przyczyny i skutku, reakcji łańcuchowych oraz pojęć takich jak pełny / pusty.

Serfująca na wodzie małpka amerykańskiej firmy Alex Toys, która utrzymuje się na wodzie, dzięki plastikowym deskom do surfingu. Idealna do zabawy w wannie. Zrób fale i surfuj. Opakowanie zawiera deski surfingowe w 2 różnych wzorach! Pływający zestaw dla młodych piękności w wannie amerykańskiej firmy Alex Toys z lusterkiem, grzebieniem oraz dwoma pustymi flakonikami perfum do napełnienia ich wodą.

 

Wystarczy, że nakręcisz skrzydełka, a sówka zacznie błyskawicznie wiosłować unosząc się na powierzchni wody w wannie. Jest lekka i łatwa do chwytania przez małe rączki. Kolorowa sówka jest świetną zabawką do nauki dziecka czym jest przyczyna i skutek. No to wiosłujemy!

Jeśli szukacie innych propozycji zabawek do kąpieli lub chcielibyście powiększyć swoją kolekcję, zapraszamy do naszego działu: Zabawki do kąpieli.

Podobał Ci się ten wpis? Będziemy wdzięczni za udostępnienie go w mediach społecznościowych 🙂