Kiedy nasze dzieci są na tyle duże, żeby móc zadać pytanie: daleko jeszcze?, to znaczy, że najtrudniejszy czas w podróżowaniu mamy za sobą. Najcięższe dla wszystkich są płacze, kiedy przed nami daleka droga, a maluszek jest już totalnie znudzony.

Niezależnie od wieku podróż z dzieckiem jest wyzwaniem. To wyzwanie, które podjąć warto, bo nie ma wspanialszego rodzinnego czasu nad wspólne wakacje. A wysiłek podróży mogą umilić przydatne gadżety, angażujące zabawki i odrobina naszej pomysłowości. Kiedy wyczerpią się nam bajki do słuchania i sprawdzone patenty typu: popatrz krowa, popatrz bocian, warto mieć na awaryjną sytuację schowaną w bagażu podręcznym zabawkę niespodziankę. Taka zabawka może bardzo pomóc, odciągnąć uwagę i zająć dziecko na kolejne bezcenne kwadranse.

Chcemy podsunąć Wam kilka takich „kryzysowych” pomysłów i rozwiązań dla dzieci w różnym wieku. Oto kilka naszych propozycji przygotowanych z myślą o przedszkolakach:

1. Piórnik i kredki. To klasyk. Coraz rzadziej jednak podróżują z nami, bo zastępują je znacznie mniej kłopotliwe aplikacje. A jednak – wyjęte w kryzysowym momencie pozwalają rozbroić niejedną bombę. I nieprawda, że robią bałagan. Kredkami można się nimi bawić, układać kolorami, wkładać z piórnika i wyjmować. Bo o rysowaniu już nawet nie wspominamy!

piornik-kredki-11

2. Gołe aniołki Sonny Angels. Figurki do odgrywania ról, układania do snu, animowania na wszelkie domowe sposoby. Maleńkie i urocze, wywołują uśmiech na każdej twarzy. Jeżeli zdecydujemy się na nowe opakowanie, element intrygującej niespodzianki gwarantuje nam ciszę w przedziale, samochodzie, na pokładzie. UWAGA! od kilku dni w mamissima.pl dostępna jest nowa limitowana seria.

10-2

3. Gry karciane to idealne rozwiązanie, jeśli jedziemy pociągiem, lecimy samolotem lub… płyniemy statkiem. Nie tylko dzieciom czas płynie szybciej, i nie tylko dzieci mają uciechę. Małe pudełeczko zajmuje niewiele miejsca w bagażu, a przynosi tyle radości! Może mieć też walor edukacyjny. Dostępne są gry karciane dla dzieci już od 3 lat!

gra-karciana

 

4. Zabawki magnetyczne sprawdzą się w ciężkich warunkach: w samochodzie, tam gdzie mało miejsca i trzęsie. My bierzemy je też na kajak i pod namiot.  Będzie można na przykład odtwarzać zbroję rycerze e i snuć marzenia o podroży w czasie.

magnetic-book-

5. A na koniec w bagażu nie może zabraknąć książeczki. Warto wybrać coś cienkiego, lekkiego, o w miarę sztywnej okładce. No i oczywiście – angażującego! Seria Mudpuppy do nauki rysowania pozwala na szalone popisy wyobraźni. Służy jako blok lub zeszyt ćwiczeń, ale przede wszystkim do zabawy i przeglądania. Ciekawą nowością są również kolorowanki wielokrotnego użytku i sztywne karty do kolorowania od Djeco.

kolorowanki-1