Koniec wakacji? Pfff! Nie z nami! Mówimy Wam – lato się jeszcze nie skończyło – i nie patrzcie na kalendarz by się czasem upewnić czy mamy rację, czy nie. 😉 Bo jeśli tylko chcecie, możecie zatrzymać czas, a razem z nim Wasze letnie wspomnienia przez okrągły rok. Jak? Wystarczy trochę czasu, odrobina chęci i szczypta dobrego nastroju! Do dzieła!

1. Słoik pełen wspomnień

Każdy z nas chyba lubi zbierać wakacyjne drobiazgi, prawda? Dzieciaki na pewno! Bilet wstępu do oceanarium, muszelki i kamyczki z plaży, plastikowy pierścionek z lokalnego kiermaszu to tylko niektóre ze skarbów, które spontanicznie chowamy do kieszeni. Wyrzucić szkoda, bo pamiątka i wspomnienia. Teraz już nie trzeba – wystarczy fajny słoik i dosłownie chwila moment, aby powstało niezwykłe dzieło. Na półkę i do zabawy!

diy-sloik-pamiatki-2

źródło: eclecticallyvintage.comźródło: buzzfeed.com

2. Wisząca dekoracja

Oto kolejny pomysł na wakacyjne wspomnienia przez cały rok! Wisząca ozdoba ze zdjęć i zebranych pamiątek doda uroku nie tylko w dziecięcym pokoju. Na dodatek ma magiczną moc – wystarczy jedno spojrzenie i radosny uśmiech gwarantowany!

diy-wieszak-wspomnienia

źródło: handmadecharlotte.com

3. Ramki z pamiątkami

Coś dla prawdziwych podróżników. Jedyne w swoim rodzaju ramki z drobiazgami Waszej wakacyjnej wyprawy to doskonała zabawa na spędzenie rodzinnego czasu wśród radosnych wspomnień oraz stworzenie galerii, której pozazdroszczą Wam dosłownie wszyscy!

dyi-shadow-box-1

dyi-shadow-box-2

źródło: popsugar.com

4. Podróżniecze memory

Aby wakacyjne momenty zachować jak najdłużej bez wątpienia trzeba ćwiczyć także pamięć! Wykonajcie więc własną grę memory z motywami najciekawszych miejsc i symboli z wakacji – możecie je narysować, wykleić albo wydrukować ze zdjęć. A potem już tylko odkrywanie i wspominanie.

dyi-travel-2

dyi-travel-1

źródło: thelittlemonsterblog.com

5. Foto galeria

I to ie byle jaka! Geometryczna siatka (prawie jak rybacka) będzie świetną bazą do przyczepiania zdjęć z wakacji, których – umówmy się – mamy co nie miara! Zamiast trzymać je w folderze na komputerze wybierzcie wspólnie Wasze ulubione migawki i cieszcie nimi oko jak najdłużej!

diy-foto-galeria-1

źródło: buzzfeed.com