Muzyka w niezwykły sposób wpływa na rozwój dziecka. Dzięki niej staje się spokojniejsze, kreatywniejsze, wrażliwsze. Dlatego warto zadbać, o to aby była nieodłącznym elementem życia małego szkraba.

Już od 16 tygodnia ciąży rozwija się słuch u Waszego malucha. Najpierw słyszy bicie serca matki, potem zaczynają docierać do niego dźwięki ze świata zewnętrznego. Z każdym dniem wyostrza się coraz bardziej.

zdjęcie

Nie od parady mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Jej zbawienny wpływ udowodniono już w trakcie życia płodowego dzieci. Przeprowadzone w USA badania wykazały, że dzięki systematycznemu słuchaniu muzyki w okresie płodowym dziecko rodzi się z większą liczbą komórek nerwowych oraz połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi.

Słuchanie muzyki, szczególnie poważnej ma szeroko zbadane „efekty uboczne” ;), których Wam szczerze życzymy :). Don Campbell jest autorem terminu „efekt Mozarta”; dowodzi on, że słuchanie utworów tego kompozytora rozwija potencjał umysłowy dziecka. Dlaczego? Utwory Mozarta, prócz wysokiej częstotliwości, mają przejrzystą, doskonale uporządkowaną formę – jest w nich wyraźna struktura: rytm, harmonia i melodia połączone z matematyczną niemal dokładnością. Ułatwia to koncentrację i sprzyja zapamiętywaniu. W efekcie dziecko rozwija zdolności matematyczne, analityczne i językowe. Według niektórych badaczy, korzystne jest też słuchanie muzyki barokowej, np. Vivaldiego, Bacha, Haendla.

zdjęcie 

Warto aby muzyka zagościła w Waszym życiu na dobre. Ciekawski, starszy maluch chętnie sam pobawi się w kompozytora własnych utworów, oswoi z instrumentami co może przerodzić się w coś znacznie poważniejszego w dorosłym życiu. Ale nie wybiegajmy zanadto w przyszłość. Instrumenty ( zabawki ) dla maluchów to także niezwykle kreatywna zabawa – Zapraszamy na przegląd muzycznych instrumentów dla dzieci.

Są kolorowe, w wersji mini, mogą być świetnym pomysłem na prezent zarówno mikołajkowy ( te mniejsze ) jak i ten pod choinkę ( te większe )  

zdjęcie: @themarketbeautiful

 Pianino jest niezwykłym instrumentem. Gra na nim  rozwija obie półkule i angażuje wszystkie zmysły. Wygranie nawet krótkiego utworu wymaga zsynchronizowanie obu rąk, co nie jest wcale takie proste!
Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na pianinie, maluch w późniejszych latach nie ma żadnego problemu z prawidłowym wnioskowaniem, myśleniem analitycznym, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych).
I może od razu nie będzie uczestnikiem koncertów chopinowskich to ten instrument wycisza, stymuluje rozwój mózgu i po prostu warto go mieć

Fortepian dla dzieci francuskiej firmy Vilac. – Wykonane z lakierowanego drewna, daje możliwość uwrażliwienia i rozwoju słuchu muzycznego. Uczy różnicowania dźwięków, rytmów i melodii. Może nauczyć grania ulubionej kołysanki, co jeszcze bardziej zachęci do muzykowania w przyszłości. W zestawie znajduję książeczka z nutami.
Pianino ma 30 klawiszy czyli dwa i pół oktawy. Wymiary: Fortepian: 60×50×52cm.
Wysokość siedzenia: 21cm. Wiek: 3+

A może wolicie mini wersję tego instrumentu w bardziej radosnej odsłonie wizualnej ? To pianinko skradnie nie tylko umysł Waszego brzdąca, ale i Wasze serce!

Fortepian francuskiej marki Janod idealnie sprawdzi się jako pierwszy instrument Twojego dziecka. Fortepian posiada 18 klawiszy, które wydają przyjemne dla ucha, delikatne dźwięki. Fortepian zadba o edukację muzyczną od pierwszych lat dziecka.

Fortepian zaprojektowany we Francji. Zapakowany jest w estetyczne, kartonowe pudełko, idealne na prezent. Sprawdźcie też to cudo w kolorze czerwonym 

Linia Confetti francuskiej marki Janod to pierwsze instrumenty Twojego dziecka. Uczą rozróżniania dźwięków, poczucia rytmu oraz wprowadzają w cudowny świat muzyki. Gra na instrumentach rozbudza kreatywność, poprawia pamięć, uczy cierpliwości i wytrwałości, pomaga wyrażać emocje oraz daje wiarę w siebie.
To połączenie zabawy z nauką zapewnia wszechstronny rozwój dziecka już od najmłodszych lat. W kolekcji znajdują się instrumenty przeznaczone dla dzieci od 12 miesiąca życia do nawet 8 lat! Seria Confetti dostosowana jest do dziecięcych możliwości, a jej unikalny design, piękne wykonanie i żywe kolory zachęcają dziecko do zabawy.

Gitara – instrument strunowy, lekki, wydający niezwykłe dźwięki. Od lat uwodzi nie tylko palce dorosłych ale i ciekawskie paluszki maluszków. Po rozpakowaniu gitary pod choinką spostrzeżecie zachwyt – i gwarantujemy, natychmiast będzie w użyciu.

Kids Concept – Gitara Blue

Kolorowa gitara szwedzkiej marki Kids Concept. Wykonana z wysokiej jakości drewna. Wydobywające się dźwięki pomogą rozbudzać zmysł słuchu a satysfakcja z możliwości tworzenia własnych melodii spowoduje że dziecko nie będzie się chciało rozstawać ze swoim instrumentem. Wymiary: – grubość: 5 cm – wysokość: 53 cm – szerokość: 18 cm Wiek: 3+. Dostępna także w kolorze: białym, różowym oraz szarym.

Mamy też dla Was bardziej humorystyczną wersję tego instrumentu. Sprawdźcie propozycje od Scratch. 

Scratch – Gitara Potworek

Drewniana gitara z zabawnym potworem dla małych muzyków, belgijskiej firmy Scratch. Struny i mechanizmy strojenia w gitarze są takie same jak w prawdziwej gitarze. Dzięki temu dziecko uczy się i poznaje prawdziwe dźwięki wydobywające się z gitary. Instrument ma zaledwie 64 cm długości, więc idealnie nadaje się do nauki gry na gitarze już u najmłodszych miłośników muzykowania. Instrument pobudza poczucie rytmu u dzieci i wprowadza w świat muzyki. Wymiar opakowania (cm): 66/25/8 cm – 0,65kg. Wiek: 3+

Granie na bębenku może być irytująca, to fakt. Jednak jest też niezwykle rozwijająca dla Waszych dzieci. Uczy wystukiwania rytmu, gra na nim może być świetnym tłem do inscenizacji różnych teatralnych scenek i co tu dużo mówić, może dać szansę brzdącowi na uderzanie bez celu i wystukiwanie swoich ulubionych melodii. Dzieci uwielbiają bębenki więc warto rozważyć zakup takiego prezentu pod choinkę 🙂

 

Kids Concept – Bębenek Grey

Drewniany bęben dla małych miłośników muzykowania będzie wspaniałym prezentem gwiazdkowym dla Waszych pociech. Wykonany jest z wysokiej jakości, bezpiecznych dla dzieci materiałów. Wydobywające się dźwięki pomogą rozbudzać zmysł słuchu a satysfakcja z możliwości tworzenia własnych melodii spowoduje że dziecko nie będzie się chciało rozstawać ze swoim instrumentem. Wspaniała zabawa połączona z nauką gry.
Produkt zgodny z aktualnymi standardami bezpieczeństwa UE. Wymiary: – wysokość: 15 cm – średnica: 22 cm.

Przy okazji wspomnianego bębna nie moglibyśmy zaprezentować Wam niezwykły instrument – zestaw „człowiek orkiestra” 

 

Człowiek orkiestra jest oryginalnym zestawem instrumentów 4 w 1, francuskiej marki Vilac. Dziecko samodzielnie stworzy orkiestrę. Bęben basowy jest biały z jednej strony, czerwony z drugiej, z błękitnym brzegiem. Jest wyposażony w kolorowe cymbałki, błękitny bęben z gwiazdami, metalowy talerz, drewniane guiro oraz dwie drewniane niebieski i zielone pałeczki.

Guiro jest pochodzenia indiańskiego, Na jego powierzchni wyżłobiono są poprzeczne rowki. Dźwięki są wydobywane za pomocą drewnianej pałeczki pocieranej o wyżłobienia w kształcie tarki.

Pozostałe instrumenty należy uderzać pałeczkami.

Wymiary
40 × 47 × 14 cm.
Wiek
Od 3 lat.

Cymbałki to połączenie pracy twórczej, możliwość komponowania oraz efekt „uderzania”, który dzieciaki naprawdę uwielbiają. Mamy dla Was kolorowe, w niezwykłych kształtach, takie, które zdecydowanie odczarują „szary” i smutny instrument jaki mamy w pamięci jeszcze z czasów szkolnych ;).

Djeco – Cymbałki Ptaszek

Kolorowe cymbałki w kształcie rybki znanej i lubianej francuskiej firmy Djeco.
Cymbałki wydają przyjemne delikatne dźwięki.
Idealne do rozpoczęcia muzycznej przygody dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia.Wymiary: 22,3 × 18,8 × 2,7 cm. Wiek: 18 m-cy +

Siła tkwi w zestawach. Jeżeli nie wiecie na co się zdecydować…Czy na bębenek czy na cymbałki, możecie wybrać jedno i drugie a w zestawie Janoda Confetti, dostaniecie w pakiecie flet, tamburyn i kastaniety :).

 

 

Janod Zestaw Muzyczny Confetti – 4 Elementy

Pierwsze instrumenty dla małego dziecka, dają możliwości uwrażliwienia i rozwoju słuchu muzycznego. Uczą różnicowania dźwięków, rytmów i melodii. Zachęca dziecko do muzykowania w przyszłości. Dzięki temu zestawowi dziecko może próbować swoich sił w grze na różnych instrumentach oraz stworzyć z kolegami prawdziwą orkiestrę

Zestaw zawiera 4 instrumenty: tamburyn, cymbałki z 2 pałeczkami, flet oraz kastaniety.
Kolory mogą nieznacznie różnić się od prezentowanych na zdjęciach.
Zabawka odpowiednia dla dzieci powyżej 18 miesięcy.
Zabawka zgodna z normami CE.

Scratch – Stół Muzyczny Rybka

Drewniany stół muzyczny belgijskiej firmy Scratch to niezwykłe połączenie 3 instrumentów w sam raz dla utalentowanych małych muzyków. Dziecko ma możliwości grania na bębenku, cymbałkach i 4-klawiszowym ksylofonie. Do zestawu dołączono drewnianą pałeczkę do bębenka. Instrument pobudza poczucie rytmu u dzieci i wprowadza w świat muzyki.Wymiar opakowania (cm): 38/12/28 cm – 1,25kg. Wiek: 18m+

Niegdyś bardzo popularny, dzisiaj trochę zapomniany, akordeon, bo o nim mowa, wraca do łask.  Kojarzony z cygańskimi taborami i muzyką nowoczesną, którą ostatnio przypomniał chociażby Marcin Wyrostek ( zwycięzca Mam Talent ). Jeżeli zdecydujecie się na taki prezent dla malucha, sprawicie mu nie tylko wielką radość to przy okazji będzie to jeden z oryginalniejszych, bardzo rozwijających prezentów.

 

Vilac Akordeon

Prawdziwy akordeon dla dzieci, na którym da się grać pierwsze utwory.
Prawdziwa frajda dla wszystkich miłośników muzyki.
Wiek: 3+

Dla maluszków, które dopiero zaczynają swoją muzyczną przygodę polecamy świetne grzechotki SKIP HOP.

Skip Hop – Grzechotki Trio EXPLORE & MORE

EXPLORE & MORE to kolekcja zabawek edukacyjnych zaprojektowanych z myślą o potrzebach najmłodszych. Kolorowe, kontrastowe, miękkie lub twarde, można je złapać, pociągnąć, obrócić i bezpiecznie podgryzać. EXPLORE & MORE intrygują i przyciągają uwagę maluszków, dostarczając im bogatych bodźców sensorycznych.

Muzyczne jajeczka fenomenalnie sprawdzą się jako instrument perkusyjny do wspólnego, rodzinnego muzykowania. Pięknie brzmią zarówno solo jak i w chórkach – niczym profesjonalne, akustyczne przeszkadzajki.

Komponowanie własnych melodii z Sówką, Jeżykiem i Liskiem, będzie dla maluszka niekończącą się przygodą i z pewnością zaszczepią w nim zamiłowanie do muzycznych eksperymentów. Wymiary: 6 × 5 × 7 cm.

 

Scratch – Katarynka / Music Box

Metalowa katarynka dla małych wielbicieli muzyki. Obróć dźwignię i cieszyć się dźwiękami słynnego utworu “Dla Elizy” . Metalowa katarynka pełna dźwięków to magiczna zabawka dla małych artystów. Dodatkowym atutem są pieknę ilustracje o tematyce cyrkowej. Wiek:+18 m-cy

Ciekawą propozycją dla maluszków może się okazać też Drewniany młynek z kulkami 🙂

B. Toys – Drewniany Młynek z Kulkami

Drewniany młynek wypełniony 42 kolorowymi kulkami kanadyjskiej firmy B. Toys pobudza wyobraźnię i wydaję przyjemny dla ucha odgłos deszczu – wrażenia dla małych brzdąców nieocenione.

Wykonany z wysokiej jakości drewna jest przyjazny dla małych rączek maluszka. Zabawka wysoko oceniana i polecana również do celów terapeutycznych.Nie zawiera FTALANÓW ani BPA (Bisfenolu A)Wiek: 18m-cy+ Wymiary: wysokość 20,3cm średnica 12,7cm

Pozostała instrumenty muzyczne  ( mniejsze i większe ) znajdziecie TUTAJ 

Zdjęcie profilowe