Muzyka w niezwykły sposób wpływa na rozwój dziecka. Dzięki niej staje się spokojniejsze, bardziej kreatywne i wrażliwe. Dlatego warto zadbać o to, aby była nieodłącznym elementem życia małego człowieka.

Już od 16 tygodnia ciąży rozwija się słuch u Waszego malucha. Najpierw słyszy bicie serca matki, potem zaczynają docierać do niego dźwięki ze świata zewnętrznego. Z każdym dniem wyostrza się coraz bardziej.

https://pl.pinterest.com/pin/471611392199177911/

Nie od parady mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Jej zbawienny wpływ udowodniono już w trakcie życia płodowego dzieci. Przeprowadzone w USA badania wykazały, że dzięki systematycznemu słuchaniu muzyki w okresie płodowym dziecko rodzi się z większą liczbą komórek nerwowych oraz połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi.

Słuchanie muzyki, szczególnie poważnej ma szeroko zbadane „efekty uboczne” ;-), których Wam szczerze życzymy :). Don Campbell jest autorem terminu „efekt Mozarta”; dowodzi on, że słuchanie utworów tego kompozytora rozwija potencjał umysłowy dziecka. Dlaczego? Utwory Mozarta, oprócz wysokiej częstotliwości, mają przejrzystą, doskonale uporządkowaną formę – jest w nich wyraźna struktura: rytm, harmonia i melodia połączone z matematyczną niemal dokładnością. Ułatwia to koncentrację i sprzyja zapamiętywaniu. W efekcie dziecko rozwija zdolności matematyczne, analityczne i językowe. Według niektórych badaczy, korzystne jest też słuchanie muzyki barokowej, np. Vivaldiego, Bacha, Haendla.

Warto by muzyka zagościła w Waszym życiu na dobre. Ciekawski, starszy maluch chętnie sam pobawi się w kompozytora własnych utworów, oswoi z instrumentami co może przerodzić się w coś znacznie poważniejszego w dorosłym życiu. Ale nie wybiegajmy zanadto w przyszłość. Instrumenty ( zabawki ) dla maluchów to także niezwykle kreatywna zabawa – Zapraszamy na przegląd muzycznych instrumentów dla dzieci.

Są kolorowe, w wersji mini, mogą być świetnym pomysłem na prezent.

Gitara – instrument strunowy, lekki, wydający niezwykłe dźwięki. Od lat uwodzi nie tylko palce dorosłych ale i ciekawskie paluszki maluszków. Po rozpakowaniu gitary pod choinką spostrzeżecie zachwyt – i gwarantujemy, natychmiast będzie w użyciu.

Kids Concept – Gitara Blue

Kolorowa gitara szwedzkiej marki Kids Concept. Wykonana z wysokiej jakości drewna. Wydobywające się dźwięki pomogą rozbudzać zmysł słuchu a satysfakcja z możliwości tworzenia własnych melodii spowoduje że dziecko nie będzie się chciało rozstawać ze swoim instrumentem. Wymiary: – grubość: 5 cm – wysokość: 53 cm – szerokość: 18 cm Wiek: 3+. Dostępna także w innych kolorach.

 1. Kolorowe gitary Kids Concept, dostępne w wielu kolorach
 2. Gitara marki Janod Confetti
 3. Gitara na baterie Awokado od Skip Hop
 4. Gitara Djeco
 5. Pastelowe gitary Little Dutch

Gra na bębenku może być irytująca, to fakt. Jednak jest też niezwykle rozwijająca dla Waszych dzieci. Uczy wystukiwania rytmu, gra na nim może być świetnym tłem do inscenizacji różnych teatralnych scenek i co tu dużo mówić, może dać szansę brzdącowi na uderzanie bez celu i wystukiwanie swoich ulubionych melodii. Dzieci uwielbiają bębenki, więc może warto spróbować 🙂

 1. Bębenek Janod Confetti
 2. Bębenek Kids Concept dostępny w wielu kolorach
 3. Bębenek Scratch
 4. Bębenek Sowa marki Scratch
 5. Bębenek Kids Concept

Cymbałki to połączenie pracy twórczej, możliwość komponowania oraz efekt „uderzania”, który dzieciaki naprawdę uwielbiają. Mamy dla Was kolorowe, w niezwykłych kształtach, takie, które zdecydowanie odczarują „szary” i smutny instrument jaki mamy w pamięci jeszcze z czasów szkolnych ;).

 1. Cymbałki marki Janod
 2. Cymbałki marki Djeco
 3. Cymbałki marki Skip Hop
 4. Drewniane, duże cymbałki od Janod
 5. Ksylofon marki Sunnylife Australia
 6. Pastelowe cymbałki Little Dutch
 7. Cymbałki marki Petit Collage
 8. Cymbałki marki Scratch
 9. Małe, drewniane cymbałki Janod
 10. Drewniane cymbałki Djeco
 11. Małe cymbałki marki Vilac

Siła tkwi w zestawach. Jeżeli nie wiecie na co się zdecydować…Czy na bębenek czy na cymbałki, możecie wybrać jedno i drugie a w zestawie Janoda Confetti, dostaniecie w pakiecie flet, tamburyn i kastaniety :-).

Pierwsze instrumenty dla małego dziecka, dają możliwości uwrażliwienia i rozwoju słuchu muzycznego. Uczą różnicowania dźwięków, rytmów i melodii. Zachęca dziecko do muzykowania w przyszłości. Dzięki takim zestawom dziecko może próbować swoich sił w grze na różnych instrumentach oraz stworzyć z kolegami prawdziwą orkiestrę.

 1. Muzyczna kura
 2. Zestaw instrumentów Djeco
 3. Pierwszy instrumenty marki Skip Hop
 4. Muzyczny stolik Scratch
 5. Zestaw instrumentów Confetti Janod
 6. Muzyczny stolik Janod

Warto zachęcać dzieci do muzykowania i pokazywać im różne możliwości. Na koniec kilka inspiracji, szczególnie polecamy guiro 🙂

 1. Guiro marki Scratch
 2. Harmonijka marki Janod
 3. Tamburyn marki Scratch
 4. Tamburyn marki Djeco
 5. Marakasy marki Scratch
 6. Flet marki Scratch
 7. Elektroniczne pianinko marki Skip Hop
 8. Tamburyn marki Janod

Pozostałe instrumenty muzyczne  (mniejsze i większe) znajdziecie TUTAJ 

Zdjęcie profilowezdjęcie 1,