O ile dla niektórych atrybutami zimy są sanki, śnieg i – dajmy na to – zamarznięte kałuże, o tyle my upatrujemy ich w pakiecie: kocyk, herbatka i książka, także ta dla dzieci. Uwielbiamy wieczory, kiedy leżąc na kanapie, mając koło siebie małego czytelnika, zapadamy się w piękne, ukryte na kartach książki opowieści. Oooo tak! Nie wyobrażamy sobie zimy i jej długich wieczorów bez dobrej, zimowej lektury.

we

Można czytać o dalekich, rozgrzewających podróżach albo wręcz przeciwnie – delektować się zimową aurą i zagłębić się w białe, śnieżne, mroźne opowieści. A może też tak macie, że kiedy za oknem ciemno i przeraźliwie zimno, lubicie opatulić się w historie z dalekiej północy, a na pierwszy plan – siłą rzeczy – wysuwa się Astrid Lindgren z dziećmi z Bullerbyn, Emilem i Kajsą? My tak – lubimy to ogromnie!

1

Zimowe lektury na zimowe wieczory. Koniecznie zobacz naszą listę książek obowiązkowych:

11

Zimowe lektury

Dzieci z Bullerbyn

Dzieci z Bullerbyn

Listę naszych propozycji otwieraja dzieci z Bullerbyn. Nie wyobrażamy sobie bez nich zimy (a także wiosny, lata i jesieni). Czytajcie ich historie, delektujcie się nimi, ubarwiajcie zimowe wieczory (i dzieciństwo swoich maluchów).

Zima Muminków

Zima Muminków

Muminki  mają w sobie nieodparty urok, a opowieści o nich są niebywale nastrojowe. A jak się nasi ulubieńcy odnajdują w zimowym klimacie?

Dzielna Kajsa

Dzielna Kajsa

Zaproście do domu “Dzielną Kajsę”! W iskrzących humorem historiach znajdziemy fantastycznych bohaterów, niezwykłą mieszankę powagi, smutku i szaleńczych przygód, a wszystko to opromienione wielkim ciepłem, tak charakterystycznym dla książek Astrid Lindgren.

Przygody Emila ze Smalandii

http://biuro.mamissima.pl/tag-m.png

Zimowe wieczory możecie też spędzić w towarzystwie rezolutnego rozrabiaki – Emila ze Smalandii. Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Tom zawiera wszystkie części jego przygód.

Anaruk. Chłopiec z Grenlandii

Anaruk. Chłopiec z Grenlandii

Anaruk to klasyka! Któż z nas go nie pamięta? Warto, by poznały go także nasze dzieci. Ta opowieść o mieszkańcach i życiu na Grenlandii, bohaterem której jest mały Eskimos, z pewnością spodoba się starszym dzieciom.

Wyprawa do Mordęgi

Wyprawa do Mordęgi

A gdyby tak podczas zimowego, długiego i mroźnego wieczoru, nie wychodząc z ciepłego łóżeczka, wybrać się na wyprawę do Mordęgi? Obiecujemy, że będzie to niesamowita podróż – pełna baśniowych stworów, lądów, tajemnic i czarodziejskich mocy, ale i wielu nowych słów.

Baśnie i legendy polskie

Baśnie i legendy polskie

Jak zima i zimowy wieczór – to magia! W tym eleganckim wydaniu znajdziecie ponad pięćdziesiąt legend, baśni i podań z różnych stron Polski (z niezapomnianymi ilustracjami Mirosława Tokarczyka). Zanurzcie się w ciepły koc i opowieści: o Warsie i Sawie, świętej Kindze i księciu Popielu, o skarbach, zbójach i rycerzach, smokach, utopcach, diabłach i innych baśniowych stworach.

Tru

Tru

Zajączek Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Tru i jego rodzina to zwykłe szaraki – inaczej niż Kolorowi. Ta pełna uroku i humoru opowiastka ogrzeje niejedno serce – nie tylko w mroźny, zimowy wieczór.

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty

Tilda ma dziewięć lat i bardzo bujną wyobraźnię. Pewnego dnia oznajmia kolegom i koleżankom z klasy, że jej tata jest astronautą. Bo co ma powiedzieć, kiedy wszyscy przechwalają się swoimi tatusiami? Jakim sposobem będzie chciała zrobić z taty astronautę, no i co jeszcze wyniknie z całej tej historii? Przeczytajcie koniecznie!

Charlie i Lola. Najbardziej na całym świecie lubię śnieg

Charlie i Lola. Najbardziej na całym świecie lubię śnieg.

Charlie i jego młodsza siostrzyczka Lola tworzą przeuroczy duet – nigdy się nie nudzą. Co zaprzątnie ich głowy tym razem? Śnieg! Lola jest bardzo przejęta, ponieważ… ma spaść śnieg.

Zdjęcie tytułowe – źródło